• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası




Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram
Gaziemir Kadını Mutlu Kent

 Törende kadının hayattaki rolü ve önemine değinen Başkan Şenol: “Her zaman kadınlarımızın yanındayız. Gaziemir, kadınları mutlu kent” 

Gaziemir Belediyesi, Gaziemir Kent Konseyi ile birlikte Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği’nin desteğiyleKadının İnsan Hakları Eğitim Programı’ (KİHEP)  Eğitimi; Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın desteği ile ‘Lider Kadın ve Örgütlenme Eğitimleri’ düzenledi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kadınlara Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, Kadın Meclisi Başkanı Nuray Karasoy Öztürkoğlu sertifikalarını verdi.
Eğitime katılan kadınları kutlayan, eğitime katkı sağlayanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Ülke olarak kadın hakları konusunda çok sıkıntılıyız. Hayatın tüm yükünü kadınlarımız çekiyor. Ama cezalandırılan, haksızlığa uğrayan yine kadınlarımız. Belediye olarak kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve toplumsal hayatta söz sahibi olabilmeleri adına projeler hayata geçiriyoruz. Bütün kadınların her zaman yanındayız. Gaziemir, kadını mutlu bir kent” diye konuştu.

Kadının insan hakları eğitimi (KİHEP)

Gaziemir belediyesi, Gaziemir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği birlikteliğiyle düzenlenen ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’ (KİHEP)  eğitimi 16 hafta sürdü. Her hafta salı günü düzenlenen ve Hale Kolay tarafından verilen eğitimi 18 kadın başarıyla tamamladı.  

Gaziemir Belediyesi’nin seminer salonunda düzenlenen eğitimlerde kadının insan hakları, anayasal ve medeni haklar, kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet, şiddete karşı stratejiler, kadının ekonomik hakları, iletişim, toplumsal cinsiyete duyarlı çocuk eğitimi ve çocuk hakları, kadın ve cinsellik, doğurganlık hakları, kadın ve siyaset, feminizm ve kadın hareketi, kadın örgütlenmesi gibi konu başlıklarını ele alındı.

Lider kadın ve örgütlenme eğitimi

Gaziemir belediyesi, Gaziemir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) birlikteliğiyle ‘Lider Kadın ve Örgütlenme Eğitimi’ düzenlendi. 9 hafta süren ve Sema Kaya tarafından verilen eğitime kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Eğitim boyunca toplumsal cinsiyet, katılımcı, kapsayıcı ve yatay liderlik, iletişim stratejileri, savunuculuk ve lobi, ortak eylem planı oluşturma, kadın ve toplum gibi konular ele alındı.

 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


  
1119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı