• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram
Memura Yüzde 31 Zam

Zam oranı ve kapsamıyla dikkat çeken toplu sözleşmede ilklere de imza atıldı. Eşine şiddet uyguladığı tespit edilen memurun iyileştirme zammının eşine ödenmesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın memurların izinli sayılması ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın ikramiye kapsamına alınması dikkat çeken maddeler oldu. Tüm Bel- Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol’un katılımıyla yapılan toplu sözleşme imza töreninde memurlar Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı  “Emek dostu Levent Başkan” sloganlarıyla karşılayıp, iyilik madalyası taktı.

Buca Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında yapılan ve 231’i kadrolu, 15 sözleşmeli olmak üzere toplam 246 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yüzde 31 zam oranıyla sonuçlandı. İmza töreni öncesi Belediye hizmet binası önünde toplanan memurlar Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı , ‘Emeğin ve emekçinin dostu büyük Başkan Piriştina’, ‘ İnandık… Güvendik… Yanılmadık ve seninle kazandık’  pankartları açıp, “ En büyük Başkan Levent Başkan” sloganlarıyla karşılarken, emeğin ve emekçinin dostu olduğu için iyilik madalyası sundu.

Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Buca Belediyesi ile yaptıkları sözleşmesinin çalışanların ekonomik hakları açışından örnek olacak bir sözleşme olduğunu belirtirken, ” Başkanımız, ‘İnsanların yaşam standardını nasıl iyileştirmem gerekiyorsa o şekilde yapacağım’ dedi ve sözleşmeyi ona göre hazırladı. Bundan sonra memurlarımız CHP‘li Belediyelerimizde bankamatik memurluğu yapmayacak, Başkanımızın çalışmalarında her zaman arkasında olacaktır” diye konuştu.

Personeline seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise” Vicdanım, gönlüm çok rahat. Hak edileni, emeğin karşılığını protokol altına alıyoruz. Gönül bundan da fazlasını istiyor ama tüm kaynaklarımızı zorlayarak bu rakama ulaştık. Hedeflediğimiz kenti yaratmada bu sözleşmenin sizlere daha bir cesaretlendirici olacağına inanıyorum. Sizlerle alın teri dökmekten çok mutluyum” dedi.

Konuşmaların ardından sözleşmeyi imza altına almak için çalışanlarla birlikte meclis salonuna geçen Başkan Levent Piriştina, sözleşme şartları hakkında bilgi verdi. Kadına yönelik şiddete karşı sonuna kadar savaşacaklarını belirten Başkan Piriştina, eşine şiddet uyguladığı tespit edilen memurun maaşına uygulanan iyileştirme zammının eşine verileceğini açıkladı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde memur personelin izinli sayılacağını da belirten Piriştina, dini bayramların yanında 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın da ikramiye kapsamına aldıklarını açıkladı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ve Tüm Bel-Sen İzmir Şube Başkanı Faruğ Vergili, çalışan dostu politikalarından dolayı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya plaket ve çiçek verdi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


  
1020 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.77706.8041
Euro7.56017.5904
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı