• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram
İKÇÜ Büyüyor

Kurumu gelecek hedeflerine taşıyacak 2017-2021 yıllarını kapsayan stratejik plan hazırlığı çalışmaları hız kazanırken; tamamlanan merkezi derslik binası, konferans salonu, spor tesisleri ile toplam 130 bin metrekarelik kapalı alana ulaşıldı.

Yeni Spor Kompleksleri öğrencilerle buluşuyor

Yapı İşleri Daire Başkanlığından alınan bilgilere göre, yapımı tamamlanan 6500 m2 açık spor kompleksinde bir adet sentetik halı saha, dört adet basketbol ve voleybol sahası ve soyunma odaları yer alıyor.

Derslik sayısı 170’e ulaştı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi içinde 70 dersliğin daha yapımının tamamlanıp eğitime kazandırılmasıyla toplam derslik sayısı 170’e ulaştığı kaydedildi.

Fuaye alanında yer alan konferans salonuna ek olarak yapımı tamamlanan 400 kişilik büyük konferans salonu da 2016-2017 Akademik Takviminde İKÇÜ’nün sosyal - kültürel ve bilimsel etkinlik programlarına ev sahipliği yapacak.

“İzmir'in en eski hastanesi, kente yeni tasarımcılar kazandıracak”

Mithatpaşa Yerleşkesindeki Rektörlük Binasının arkasında bulunan eski Askeri Hastane’nin restorasyon çalışması sürdürülmekte olup; 2016 yılı içerisinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin bu alanda akademik hayata geçirilmesi planlanıyor. Altyapı çalışmaları hızla süren fakültenin ağırlıklı olarak tasarım temalı bölümleri kapsayacağı kaydedildi.

 “Hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz”

İKÇÜ’nün gelişim sürecindeki kararlı adımlarını büyük bir memnuniyetle takip ettiklerini belirten Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, kurulma aşamasını tamamlayan İKÇÜ’nün gelişim aşamasındaki hedeflerini bir bir yerine getireceklerini kaydetti. Rektör Prof.Dr. Akhan, “Bundan sonraki süreçte kaliteye öncelik vereceğiz. Hep birlikte yola çıktık. Bu yolda YÖK olsun Kalkınma Bakanlığı olsun devletimizin büyük desteğini gördük. Kendilerinden talep ettiğimiz konulardaki her zaman olumlu dönüşler aldık. Hepimizin gayretleri sonucunda inşallah hedeflerimizin büyük bir kısmına ulaşmış olacağız. Bu süreçte var gücüyle çalışan tüm akademik ve idari kadromuza teşekkür ediyorum” dedi.

“Çalışmalarımızın merkezinde öğrencimiz var”

Alt yapısı hızla gelişen İKÇÜ Kampüsünde, tüm İKÇÜ ailesinin ihtiyaç duyduğu her şeyi bulmanın mümkün olacağını belirten Prof.Dr. Akhan, gelişim sürecinde özellikle öğrenci odaklı çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi. Prof.Dr. Akhan,  “Geleceği emanet edeceğimiz gençlerimiz bizim için çok önemli. Onlara dünyadaki benzer örnek kampüslerin tüm olanaklarını sunmak istiyoruz.  İKÇÜ öğrencileri kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da ayrıcalıklı tüm imkânlara sahip olacak. Her zaman dediğimiz gibi mezunu olmaktan gurur duyacakları bir İKÇÜ yaratmak için tüm çalışma arkadaşlarımla güç birliği içinde var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


  
1192 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı