• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Bu Eğitim Hayatınızı Değiştirebilir

Bu Eğitim Hayatınızı Değiştirebilir

KASİAD tarafından düzenlenen İŞKUR destekli KOSGEB Girişimcilik eğitimlerinin 18.si başladı. KASİAD Aralık sonuna kadar iki eğitim daha verecek

Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) girişimcilere istihdam yaratmaya devam ediyor. KASİAD eski başkanı Osman Avcı ile 2016'da başlayan ve KASİAD Başkanı olan Süleyman Özsakallı döneminde de 16 defa düzenlenen girişimcilik kursları sayesinde bir çok girişimci iş dünyasında yerini aldı.

Başta Karşıyaka olmak üzere İzmir ve Türk ekonomisine yeni istihdam kaynakları yaratarak katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Özsakallı, eğitimlerin 70 saat sürdüğünü belirterek “Sınıf içi eğitim ve atölye çalışmalarının yer aldığı kursta başarılı olarak sertifikalarını alanlar iş yeri açtıklarında KOSGEB desteğinde faydalanabiliyor.” dedi.

17 EĞİTİM, 2000 BAŞVURU, 400 KATILIMCI

KASİAD Başkanı, düzenlenen eğitimlere İzmir'in her tarafından 2000'den fazla kişinin başvurduğunu söyledi. Başvuran adayların mulakata tabi olduğunu belirten Özsakallı, “Başvuran herkes maalesef eğitimlere katılamıyor. Bu yüzden başvuruda bulunan adaylardan gerçekten iş kurmak isteyen, gerçekten girişimci potansiyeli olan kişiler olması gerekiyor. Başvuranlar arasında bu potansiyele sahip olanlar olduğu gibi, KOSGEB'in para vereceğini duyan fakat girişimcilik potansiyeli taşımayan, bir iş fikri olmayanlar da başvuruda bulunabiliyor. Biz KASİAD olarak tüm başvuruları değerlendiriyor. Mulakata aldığımız adaylar arasında zorlu seçimlerden sonra her eğitim programında 25 civarı kişiye girişimcilik eğitimi aldırıyoruz. Şimdiye kadar 400 civarı kişi bizim açtığımız eğitimlere katıldı. Bu kişilerden 70'den fazlası iş yerini açtı. Açılan işyerleri sadece Karşıyaka'da değil Aliağa'dan Buca'ya kadar İzmir'in her atarfında açıldı. İşyerini açan arkadaşlardan bir çoğu projelerini KOSGEB'e sundu. Sunulan projelerden de onbeş'i kabul edildi. KOSGEB tarafından değerlendirme aşamasında olan projeler de var” diye konuştu.

KURSLAR DEVAM EDİYOR

Eğitimlere katılarak iş hayatına atılan girişimcilere başarı dileklerinde bulunan Süleyman Özsakallı, devam eden kursun yanı sıra Aralık ayında iki kurs daha düzenleyeceklerini açıklayarak KASİAD'ın girişimcilik kursunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

KASİAD tarafından düzenlenen, hükümlülerle engellilerin öncelikli olduğu İŞKUR destekli KOSGEB girişimcilik kursları KOSGEB eğitmeni Melike Sözener tarafından verilirken konusunda uzman bazı girişimciler de kendi alanlarında yaşadıkları deneyimleri girişimci adaylarıyla paylaşıyor.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.89385.9174
Euro6.53666.5628
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı