• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Ulusların yükselişi öğretmenlerle olur

Ulusların yükselişi öğretmenlerle olur

24 Kasım Öğretmenler Günü Selçuk’ta da düzenlenen programlarla kutlandı. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunum töreni ve Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’ndan düzenlenen programa Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Selçuk’taki kutlamalar ilk olarak Atatürk Anıtı’nda çelenk sunum töreniyle başladı. Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında tören Efes Tiyatro salonunda devam etti.

Öğretmen toplumu iyiye, güzele, doğruya iten güçtür.

Çelenk sunum töreninin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü için Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu tarafından düzenlenen programda Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. İnsanlığın uygarlaşma aşamasında öğretmenlik mesleğini önemli bir yere sahip olduğunu belirten Karabulut; “Öğretmen her devirde ileridedir. Çünkü öğretmen toplumu iyiye, güzele, doğruya iten güçtür. Öğretmen yarının aydın gençlerini yetiştiren, onlara şekil verendir. O çevresini aydınlatırken; kendisi bir mum gibi yavaş yavaş eriyendir. O bundan üzüntü duymaz. Çünkü kendi varlığından çok yüklendiği görevin önemini ve değerini düşünür. Tarih sayfalarını karıştırdığımızda eğitim, öğretime ve öğretmene önem veren ulusların büyük bir yükseliş gösterdiklerine tanık oluruz” dedi. Karabulut öğretmenlerin eğitimde bilim ve teknolojiden yararlanmasının cehaletle savaşmada çok etkili bir silah olduğunu belirterek; “Öğrencilerimizi 21. Yüzyıl becerileriyle donanmış bir şekilde eğitmeliyiz. Ancak bu şekilde muasır medeniyetler seviyesine ulaşabiliriz” dedi.

Bugün vefa günü

Bugün vefa günü. Bizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimize övgü dolu ne kadar söz söylense de yine azdır” diyerek törendeki konuşmasına başlayan Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Öğretmenler Günü’nün diğer meslek grupları için kutlanan günlerden farklı bir gün olduğunu belirtti. Kaymakam Boyacı “ Göreviniz önemli. İşiniz ağır. Bu ağır yükü, bu önemli vazifeyi şerefle, onurla sonsuza kadar nesilden nesle bu eğitim bayrağını devrederek yaşatacaksınız. Kendinizle gurur duyun. Sizlere emanet edilen genç filizleri Atatürk ilkeleri doğrultusunda millet, bayrak sevgisiyle yetiştirin” dedi.

Oratoryo ve koro büyük beğeni topladı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın mesajı ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yaptığı görev yemini sonrasında G.M. Kemal Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri tarafından hazırlanan “Öğretmen” adlı Oratoryo ve aynı okulun Müzik Öğretmeni Yağmur Ekin yönetimindeki koro katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de çeşitli ödüller verildiği törende ayrıca 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim Yılı’nda emekliye ayrılan öğretmenlere Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi. 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı