• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Emre Kongar “Atatürk ve Cumhuriyet”i anlattı

Emre Kongar “Atatürk ve Cumhuriyet”i anlattı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılı nedeniyle Toplumbilimci, Yazar ve Öğretim üyesi Prof Dr. Emre Kongar, “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Etkinliğe Karabağlılar büyük ilgi gösterdi.

Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Parti Meclis Üyesi Özkan Yıldız, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kimse Türkiye’yi demokrasiden geriye çeviremeyecektir

Konuşmasına bir dönem İzmir Milletvekilliği de yapmış rahmetli Ahmet Taner Kışlalı’nın “Kemalizm geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncülüğüdür” sözü ile başlayan Emre Kongar, iki saat süren konuşmasında ülke gündemine, yakın geçmişe ait süreci ve yaptığı araştırmaları birbirinden ilginç anekdotlarla izleyicilere aktardı.

Söyleşinin son bölümünü Mustafa Kemal Atatürk’e ayıran ve onun silah arkadaşlarıyla diğer ülke güçlerine karşı yaptığı bağımsızlık mücadelesini “mucizevi” olarak değerlendiren Kongar, “Ulu Önder Atatürk elindeki çoğu hasta, sakat, okuma yazma çok az bilen, bitmiş ve tükenmiş bir toplumdan bugün Türkiye’yi yarattı. Atatürk devrimlerinin, Cumhuriyet ve demokrasinin yıkılmayacağının ve mutlaka başarıya gideceğinin kanıtı bu devrimlerin insanlık tarihine uygun olmasındandır. Ve kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni demokrasiden geriye çeviremeyecektir.” Dedi.

Atatürk sonsuza kadar gönüllerde yaşayacaktır

Her yıl 10 Kasım saatler 09.05’i gösterdiğinde insanların Atatürk’e saygı duruşunda bulunduklarını, bunun dünyada hiçbir lidere nasip olmadığını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da Ulusal Kurtuluş Savaşı Önderi’nin Türkiye’de yerinin başka olduğunu, kalplerde yaşadığını ve kim ne yaparsa yapsın hiçbir gücün o sevgiyi söküp atmasının mümkün olamayacağını söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde sadece saygı ile eğilmenin yetmeyeceğini de belirten Selvitopu, “Esas olan onun düşüncelerini, dünyaya bakışını yaşatmak ve bu dünyada onu hakim kılmak olmalıdır. Bize düşen görev de bunu gerçekleştirmektir.” dedi.

3 fidan sertifikası hediye etti

Konuşmaların ardından Başkan Selvitopu, Emre Kongar’a katılımı için teşekkür ederken, Kongar’ın adına dikilen 3 fidanın sertifikasını hediye etti. Prof.Dr. Kongar daha sonra kitaplarını imzaladı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı