• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Yeşil Çaylı Kuru Üzüm Üretildi

Yeşil Çaylı Kuru Üzüm Üretildi

KFC Gıda Genel Müdürü Cevat Koç, uzun süren Ar-Ge faaliyetlerinin ardından yeşil çaylı kuru üzüm ürettiklerini açıkladı. Koç, “Bu üründe yeşil çayın antioksidan özelliği ile kuru üzümün enerji kaynağı olma özelliği birarada" dedi. 
Cevat Koç, insanların büyük oranda antioksidan içeren yeşil çayın tadını sevmediklerini, bu yüzden kuru üzüme emdirerek satışa sunduklarını belirtti. Böylece kişilere yeşil çay ve kuru üzümün faydalarını aynı anda sunduklarını açıkladı.
Kuru üzüm ile yeşil çayı neden bir araya getirdiklerini açıklayan Koç, “Yeşil çayın antioksidan özelliği çok yüksek ama insanlar tadını sevmiyor. Kuru üzüm de çok sık tüketilen bir ürün. Bu yüzden biz yeşil çayı kuru üzüme emdirip üzümün tadını çok fazla değiştirmeden yeşil çayın antioksidan özelliğinden yararlanılmasını sağlıyoruz. Üzüm çekirdeği ve nar suyuna da aynı uygulamayı yapacağız. Ar-Ge grubumuz 3 yıldır bu proje için çalışıyor. Şu anda bu ürünümüzü yurtdışına pazarlıyoruz. İç piyasada henüz yok. Fuarlarda sergilediğimizde, müşterilere sunduğumuzda çok ilginç ve mantıklı buluyorlar” diye konuştu.
 “Sözleşmeli Üretim Yapıyoruz”
İhracat ağırlıklı faaliyet gösteren ve kuru meyve alanında sektörün öncüsü olan KFC gıda, farklı ürünler piyasaya sunarak gelişimini sürdürüyor. KFC Gıda Genel Müdürü Cevat Koç, “Firmamız kuru meyve olarak üzüm, incir ve kayısı üretiyor. Sebze olarak da güneşte kurutulmuş domates ve biber turşumuz var. Biber turşuları daha çok pizza restoran zincirlerine yönelik olarak üretiliyor. Bu turşuluk biberlerin adaptasyonunu ülkemizde kendimiz yapmıştık. Biberlerin tohumları getirdik. Birkaç yerde ektik. Toprak ve iklim koşullarına göre yetiştirdik” şeklinde konuştu. Koç, sözleşmeli kuru üzüm üreten ilk firmalardan biri olduklarını açıklayarak, “Sözleşmeli tarıma yönelik adımlarımız devam ediyor. Sözleşmeli kuru üzüm yapan ilk firmalardan biriyiz. Kuru üzüm ihracatının %50’sini sözleşmeli tarımla alıyoruz. Kayısı ve incirde sözleşmeli tarımı sadece organik proje kapsamında yapabiliyoruz” dedi. 
Fabrika olarak üretim sürecinde teknolojinin ve zamanın gerektirdiği bütün uygulamaları yaptıklarını söyleyen Koç, “Riski en aza indirmek adına ayıklama ve temizleme ile ilgili ne kadar makine varsa bizde de mevcut. Hatlarımızın dizaynı da yeni makinelere göre yapılıyor. Üretim hattımız sürekli güncelleniyor. Her sene mutlaka aldığımız ya da devre dışı bıraktığımız makineler olabiliyor. Yenileri çıktıkça eskileri devre dışı bırakmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.
 “En Fazla Mühendis Çalıştıran Firmalardan Biriyiz”
Cevat Koç, bünyelerinde 13 gıda mühendisi çalıştığını söyleyerek, “Bünyemizde 13 gıda mühendisi var. Yani en fazla mühendis çalıştıran firmaların başında geliyoruz. Ar-Ge grubumuz var. Yeşil çay emdirilmiş kuru üzüm için patent alma aşamasındayız. TÜBİTAK destekli olan bu ürünün pazarlama çalışmaları devam ediyor” şeklinde konuştu.
“Sektörün ileriye gitmesinde öncü rolümüz var” diyen Koç, “Çalışmalarımız sektördeki birçok firmaya ilham veriyor. Türk kuru meyve-sebze ve turşu sektörüne ne kadar katkı sağlarsak o kadar iyi. Her yeniliği uygulamak ve yeni uygulamalar bulmaya çalışıyoruz. Yatırımlarımız devam ediyor. Pilot tesislerimiz var. Makinelerimizi ve projelerimizi o tesislerde deniyoruz. Bu durum Ar-Ge’deki hızımızı artırıyor” diye konuştu.

WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı