• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Siber Saldırılara Dikkat

Siber Saldırılara Dikkat

Siber Saldırılar-Dolandırıcılık Mağdurları” toplantısı İzmir İli Stratejik Planlama Yönetişim Araştırma ve Uygulama Merkezi (İZİSYÖM) tarafından DESEM Bordo Salonda yapıldı.

İnternet çağımızın vazgeçilmez ihtiyaçları arasında. Ancak internetin kullanımı birçok mağduriyeti de beraberinde getirmekte. Özellikle internet üzerinden yaşanan dolandırıcılıklar, kredi kartı mağduriyetleri soruna karşı alınacak tedbirler konusunda bizleri düşündürmekte. Sadece internet yoluyla değil aynı zamanda telefon ve benzeri dolandırıcılık eylemleri de bireylerin mağduriyet yaşamasına neden olmaktadır.

Bu sorunun önemine dikkat çekme amacında olan ve yerel eylem planlarının oluşturulması ve yapılabilir kılınmasını eşgüdümle geliştirmek misyonuyla hareket eden (İZİSYÖM) Siber Saldırılar-Dolandırıcılık Mağdurları“ temalı bir farkındalık toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Dr. Vahap Tecim’in yönetiminde yapıldı. Toplantıda -“Telefon ve Bilişim Yoluyla İşlenen Dolandırıcılık Suçlarıyla” ilgili DEÜ Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Koray Doğan, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden Ali Tokul ise “Güvenli İnternet Kredi Kartı, Güvenli Sosyal Medya Kullanımları ve Güvenli Alışveriş” adlı sunumları yaptı.

Sinara Labs Phishing Solutions’dan Ozan Uçar “Siber Saldırılar ve Beyaz Şapkalı Hackerların Rolü” ve Türk Ekonomi Bankası’ndan Şahin Gör ise “Bankacılık Sektörü ve Siber Saldırılar” konusunda sunumlarını gerçekleştirdi.

Siber Saldırılar-Dolandırıcılık Mağdurları“ temalı bu farkındalık toplantısında konu, hukuki yönü ve güvenlik tedbirleri boyutuyla olduğu kadar uygulamanın içinde olan kişilerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanılması biçiminde tartışıldı.

Toplantıya katılanların siber saldırılar konusunda farkındalıkları sağlandı ve basit tedbirlerle siber saldırılardan korunma yöntemleri paylaşıldı.

Yapılan toplantının sonunda Katılımcılara İZİSYÖM Müdürü Doç. Dr. Yunus Emre Özer tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı