• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Deneme Lisesi Sergisi Açıldı

Deneme Lisesi Sergisi Açıldı

Foça Belediyesi, Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi ve Ege Orman Vakfı işbirliği ile 28-30 Ekim 2016 tarihlerinde, ‘Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Ormanı Dikim Etkinlikleri’ düzenledi.

Etkinlikler kapsamında 3 gün boyunca sergiler, söyleşiler, şiir ve müzik dinletileri yer alacak.

Etkinliklerin ilk bölümünde Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunlarından; Çetin Büyükakın - Resim Sergisi, Filiz Onat - Heykel Sergisi ve Gamze Bekman Akgün - Ebru Sanatı Sergisi açılışı yapıldı.

İzmir'de yaşayan Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezunları, ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde birlik ve beraberliğimizin pekişmesi ve ülkemiz için her bireyin her zaman her koşulda güzellikler yaratabileceğini vurgulamak amacıyla, Foça Belediyesi ve Ege Orman Vakfı ile beraber Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Ormanı Projesini gerçekleştirdi. 3 gün sürecek program kapsamında, sergiler, söyleşiler, şiir ve türkü dinletileri yer alacak.

28 Ekim 2016 Cuma günü etkinliklerin ilki olan sergi açılışı gerçekleştirildi.

Ankara Deneme Lisesi Mezunlarından Çetin Büyükakın - Resim Sergisi, Filiz Onat - Heykel Sergisi ve Gamze Bekman Akgün - Ebru Sanatı Sergisi açılışı yapıldı.
Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Foça Belediye başkanı Gökhan Demirağ’ın yanı sıra Belediye Meclisi Üyeleri, Ankara Deneme Lisesi Mezunları ve öğretmenleri ve Foçalılar katıldı.

Açılışta Deneme Lisesi Mezunları adına bir konuşma yapan Nezih Hattatoğlu, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Hattatoğlu, “13 bin ağacı toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ağaçlarımızı bağışlarken özellikle 29 Ekim’i seçtik. Bağışlarımızı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüze, okulumuz mezunu Devrim Şehidi Uğur Mumcu’ya, ebediyete intikal etmiş Deneme Lisesi öğretmenlerimize, bizlerin yetişmesinde emeği geçen emekçilerimize hitap ettik” dedi.

Nezih Hattatoğlu konuşmasına şu sözlerle son verdi; “Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Ormanı oluşturmanı ile ülkenin birliğe, beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu, Cumhuriyete ve Atatürk’e en fazla sahip çıkması gerektiği dönemlerde Türkiye için bir sinerji yaratmak istedik.”

Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunlarını Foça’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise, “Ülkemizin zor günlerden geçmiş olduğu bu dönemde Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nin Cumhuriyete sahip çıkması, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, Uğur Mumcu’nun ışığında yürümesi bizler açısından da çok anlamlı ve önemlidir” dedi.
Başkan Demirağ, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü hatırlatarak, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılaplarını savunan bir yerleşke olarak bu organizasyonun içerisinde olmamız gerekiyordu ve bundan sonra ki süreçlerde de var olacağız. İzmir Foça’ya benzesin, Türkiye’de İzmir’e benzesin. ” diye konuştu.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı