• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İzmir’de çöp kamyonu kullanan tek kadın şoför olan İlknur Çoralar, İzmir Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

İzmir’in tek kadın çöp kamyonu şoförü İzmir Üniversitesi'nde

Toplumda ‘erkek işi’ olarak görülen mesleklerden biri olan çöp kamyonu şoförlüğünü kendine meslek edinen İlknur Çoralar, İzmir Üniversitesinde Kadın ve Toplum dersinin konuğu oldu.

İzmir’de çöp kamyonu kullanan tek kadın şoför olan İlknur Çoralar, İzmir Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Kadın ve Toplum dersinde ‘Erkek İşinde Kadın Olmak’ konusu kapsamında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çoralar, yaklaşık beş yıldan bu yana severek yaptığı mesleğinde karşılaştığı ilginç olayları anlattı. Bu mesleğe girmek isteyen kadınların çekinmesi gereken hiçbir şey olmadığını belirten Çoralar, “Tek kadın olarak çalışmanın dezavantajları olduğu gibi avantajları da fazla. Bu işi yapmak isteyenler hemen gelsin. Benden sonra bu işte çalışan kadın sayısının artacağına inanıyordum fakat öyle olmadı” dedi.

Çalışırken pişmanlık yaşadığı ve ‘benim burada ne işim var’ dediği zamanların da olduğunu ancak daha sonra tüm bu duygulardan sıyrılarak işine sarıldığını vurgulayan Çoralar, mesleği konusunda en büyük destekçisinin ise kızı olduğunu dile getirerek, “Bu işe başlayacağım zaman bir erkek arkadaşım vardı. Bana ‘ya bu işi bırakacaksın ya da ayrılacağız’ dedi. Ben işimi seçtim. Mesleğimi sorduklarında çöpçüyüm dediğimde inanmıyorlardı. Şimdi herkes bu duruma alıştı” diye konuştu.

Kaza yapmaktan hiç korkmuyorum

 Çöp kamyonu kullanabilmek için E sınıfı ehliyet aldığını ve sınava girmek için alana gittiğinde kendisini hoca sandıklarını ifade eden Çoralar, kamyon kullanmanın otomobil kullanmaktan daha rahat ve konforlu olduğunu söyledi. Aracı kullanırken kaza yaptığı zamanlar olduğundan da söz eden Çoralar, şöyle konuştu: “Kaza yapmaktan hiç korkmuyorum, sonuçta erkekler daha fazla kazaya karışıyor ama böyle bir olayın sonunda ‘kadın işte’ lafını duymak beni psikolojik olarak etkiliyor.” 

Ders sonunda İlknur Çoralar’a, İzmir Üniversitesi İzmir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazife Aydınoğlu ve öğretim görevlisi Dr. Ayşe Gönüllü Atakan tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92465.9483
Euro6.54276.5689
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı