• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Zübeyde Hanım Anıldı

Karşıyaka Müftülüğü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın ölümünün 97. yılında Karşıyaka’da anma programı düzenledi.

Karşıyaka Müftülüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım’ı Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezinde düzenlediği etkinlikle andı.

Etkinliğe Karşıyaka’daki kurum ve STK yöneticileri, din görevlileri, Kur’an kursu öğretici ve kursiyerleri ile kalabalık bir davetli katıldı.

Etkinlikte konuşan Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler şunları söyledi; “Gazi Mustafa Kemal vatanımızı işgalden kurtarmış ve cumhuriyetimiz kurmuş. Ezanımızın okunduğu, bayrağımızın rahatça dalgalandığı, varlığımızı devam ettirebildiğimiz bu cennet vatanı, cumhuriyeti bizlere emanet etmiş. Zübeyde Hanım ise Atatürk’ü yetiştirip Atatürk’ü milletimize armağan etmiş. Sevgili peygamberimiz bir hadisinde ‘vefa imandandır’ diyor. İyilik yapana saygı ve vefa göstermenin ahlaki bir erdem olduğunu bize bildirmiş.  Arkadaşlarımız Atatürk’ü yetiştiren Zübeyde hanıma vefa duygusu ile bu programı hazırladılar”

Zübeyde Hanımın hayatı Karşıyaka Nergis Kur’an Kursu öğretici ve kursiyerleri tarafından canlandırıldı, kendisi için yazılan şiirler okundu.

Ayakta alkışlanan tiyatral gösteri sonunda kurs öğretmen ve öğrencilerine birer teşekkür belgesi ve çiçek demeti verildi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı