• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Pırlantalar Hijyen Günü’nde Işıldadı

Fiziki ve bilişsel gelişimin en verimli olduğu çağlarda tüm çocuklar okul öncesi eğitimden faydalansın diye 10 tane Pırlanta Merkezi ile hizmet veren Buca Belediyesi, 16 Ocak Dünya Hijyen Günü’nde miniklere evrensel hijyen kurallarını öğretti. Kış enfeksiyonlarının da yoğun yaşandığı bu günlerde, en temel koruyucu adımın el hijyeninden geçtiğinin vurgulandığı etkinlik renkli görüntülerle gerçekleşti.


Çocuklarda zeka gelişiminin önemli bir kısmının erken yaşlarda gerçekleştiği bilinciyle, okul öncesi eğitim ağını bir kademe yükseğe taşımak için çalışmalar yürüten Buca Belediyesi, önemli günlerde de miniklerde farkındalık yaratmaya devam ediyor. 16 Ocak Dünya Hijyen Günü nedeniyle Kültür Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 10 Pırlanta Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Çocuklara bu konuda renkli bir sunumla eğitim verilirken, ebeveynlere de konunun önemi anlatıldı.

ÖZ BAKIM BECERİLERİ DE GELİŞİYOR
Okul öncesi eğitim ile yeteneğini keşfeden, fiziksel ve bilişsel gelişimini hızlandıran 3-6 yaş gruplarının aynı zamanda yemek, uyku, tuvalet gibi öz bakım becerilerini de gerçekleştirmesinin sağlandığını aktaran Buca Belediyesi yetkilileri, hijyenin bundan bağımsız olmadığını vurguladı. Temizlik alışkanlığının erken yaşlarda çocuğa kazandırılmasının pek çok avantajı bulunduğunu belirten yetkililer, “Özellikle enfeksiyonların yaşandığı kış aylarında hijyen iki kat önem kazanıyor. Başta el hijyeni olmak üzere çocuklarımıza alışkanlık kazandırdığımızda bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz” açıklamasını yaptı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı