• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Tartışmalara Son Noktayı Koydu

Ocak ayı Meclis toplantılarının ikinci birleşiminde konuşan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Belevi’de polemik haline dönüşen çadırların kaldırılması konusuna son noktayı koydu. Başkan Sengel, ayrıca bu konuyu siyasete karıştıranlara da net cevaplar verdi.

Konuyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmesini isteyen AK Parti Meclis Grubu’na; "Öncelikle ilçemizin bazı mahallelerinde düzenlenen toplantılara veya düzenlediğimiz yemekli toplantılarımıza gelmiş olsaydınız konudan haberiniz olurdu" diyerek cevap veren Başkan Sengel, AK Partili Milletvekilinin kendisini arayarak, ya da ziyaret ederek bu konuda bilgi alma gereksinimi duymadan çadırların bulunduğu bölgeye gidip lokma döktürmesinin bu işe siyaset karıştırılmak istendiği yönünde bir davranış olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili olarak kendisini arayarak bilgi almak isteyen MHP'li Belediye Meclis Üyelerine ve bu işi siyasete malzeme yapmayan herkese teşekkür ettiğini belirten Başkan Sengel, yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgi verdi. Başkan Sengel;  “Sayın Genel Başkanımız “Hak Hukuk ”  çerçevesinde her şey adalete uygun olacak; o çadırlar kalkacak demiştir.  O yerle ilgili mülkiyet sorunları varken 1/25.000’lik planların yapılması mümkün değildir" diyerek, söz konusu çadırların bulundukları bölgeden kaldırılacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de açıklamalarına ilişkin konuşan Başkan Sengel; “Biz nasıl ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bütçemiz el verdiğince yardım ediyorsak; Tunç Başkanımız da konuyla ilgili tasarrufta bulunup o vatandaşlarımıza yardımda bulunabilir. Genel Başkanımızın dediği gibi kimse aç ve açıkta kalmayacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek" diye konuştu.

Yaptığı konuşmada bir kez daha güven vurgusu yapan Bakan Sengel; "Bir işi çözebilmek için sükûnet gerekiyor. Biz adımlarımızı sükûnet içerisinde atıyoruz. Efes Selçuk bu sükûnetimize güvenmelidir” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı