• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Çocukların Çevre Bilinci Geliştiriliyor

Çeşme Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince ‘Sıfır Atık Eğitim Projesi’ kapsamında çocuklarda çevre bilincini geliştirmek amacıyla eğitim verilmeye başlandı. İlçedeki ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 17 okulda gerçekleştirilecek bu projeyle çevrenin korunması, çevrenin bilinçli kullanılması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ile birlikte öğrencilere farkındalık kazandırılması amaçlanıyor.

Eğitimlerde, “Sıfır Atık” kapsamında geri dönüşümün önemi, geri dönüştürülebilir materyallerin toplanması ile işlenmesinin doğaya ve ekonomiye katkıları anlatıldı. Bunun yanı sıra deniz ve toprak kirliliğinin önlenmesi adına yapılması gereken çalışmalar ile atık yağların oluşturduğu çevre tahribatının önüne geçilmesi ve enerjiye dönüştürülerek geri kazanılması konusunda bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında eğitim verilirken, Sıfır Atık ne demektir? Sıfır Atık neden önemlidir? Sıfır Atık projesinin amacı nedir? Bireylerin Sıfır Atık projesindeki görevleri hakkında sorular sorularak, bilgiler verildi.

“Çevre bilincinin yerleştirilmesini hedefliyoruz”

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, eğitimin yıl boyu süreceğini belirterek, “Proje kapsamında gelecek nesillere çevre bilincinin yerleştirilmesini hedefliyoruz. İlçemizdeki tüm okullarda periyodik aralıklarla eğitimler verilecek.  Eğitimler çerçevesinde çevre eğitimi ile birlikte geri dönüşüm, ambalaj atığı, atık yağ, atık pil gibi doğaya zarar veren kimyasalların tahribatının engellenmesini amaçlıyoruz. Her şey eğitimle başlar, bu nedenle önce çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmemiz gerektiğini biliyoruz. Daha temiz, daha yaşanabilir bir Çeşme için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı