• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Purçu, Seçim Varmış Gibi Çalışıyor

Hız kesmeyen CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu yarın seçim varmış gibi çalışıyor. Esendereli romanlarla bir araya gelen Vekil Purçu sorunları ve çözüm yollarını görüştü. Purçu, “Romanların başarı hikayesini birlikte yazacağız”dedi.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu Esendereli Romanları ziyaret etti. Purçu’ya İzmir Büşükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Proje Uzmanı Dr. Osman Sirkeci, Belediye Meclis Üyesi Cemil Yüm, Batı Anadolu Kadın ve Genç Girişimciler Derneği Başkanı Zerrin Ak eşlik etti. Vekil roman müzisyenlerin dinletileriyle karşılandı.

Makus talihimizi gelecek kuşaklarımız için değiştireceğiz

Romanların sorunlarını tek tek dinleyen İzmir Milletvekili Özcan Purçu Türkiye’nin dört bir tarafında yaşanan sorunların çözümü için gece gündüz çalıştığını söyledi. Purçu,  “Bizde gün kendiliğinden gelişir: sosyal güvencen yok, yiyeceğin yok, sen ne yapıyorsun diyen yok, o gün hangi iş çıkarsa o işe gidilir. Sanki bizlere bir çerçeve çizmiş dışına çıkamıyoruz. Çocuklarımız dışarıdaki dünyayı bilmiyor. Bize dar gelen bu kabı karacağız. Makus talihimizi birlikte değiştireceğiz” dedi.

Teknolojiye ayak uyduran ayakta kalıyor

 El sanatlarının önemini vurgulayan Roman Vekil Özcan Purçu,“Romanlar Hindistan’tan çıktığından bu yana el sanatlarını sürdürüyorlar, yetenekleri var. Bizim eskiden mesleklerimiz vardı. Müzisyenlik yapıyor karnımızı doyuruyorduk. Kimseye ihtiyacımız yoktu. Artık,  eski mesleklerimizi yapamıyoruz. Sepetçilik, kalaycılık, at arabacılık bitti. Müzisyenlik zaten bitti. Bir org çıktı elli tane ses çıkarıyor. Keman çalan azaldı. Çağa ayak uyduramadık, teknolojiye yenik düştük çünkü eğitimimiz yok. Mahallelerde eğitim merkezleri çoğaldığında Roman çocukları da dış dünyaya açılacak.” şeklinde konuştu.

İBB Başkanımız Soyer ve Ekibi çalışıyor

Bin yıldan beri kendilerine uzanan el olmadığını belirten CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibinin romanlar konusunda önemli hizmetleri planladığını ifade etti. Purçu, “Bakın buraya İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Proje Uzmanı değerli akademisyen Dr. Osman Sirkeci ile birlikte geldik. Bizlere nefes aldıracak geleceğe güvenle baktıracak proje hazırlıkları içerisindeler. Sorunlarımızı anlatacağız. Çözüm önerilerimizi sunacağız. Romanların başarı hikayelerini birlikte yazacağız” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı