• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Akıllı Bileklik’ ile Ar-Ge Ödülü Aldı

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, iş güvenliği alanında önemli bir inovatif çalışmaya imza atarak geliştirdiği ‘Akıllı Bileklik’ ile 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’nda İş Sağlığı ve Güvenliği kategorisinde ödül aldı.

Geliştirdiği projelerle sektöre değer katmayı ve teknolojiyi hizmet verdiği alanlara taşımayı hedefleyen ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, EPDK koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) iş birliğiyle bu yıl 4.’sü düzenlenen Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’nda, ‘Akıllı Bileklik’ projesiyle ‘Ar-Ge Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Ödülleri EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz verdi. İş güvenliğini iyileştirmek İçin akıllı giyilebilir teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar sürdüren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, bu alanda gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla elektrik dağıtım sektöründe olası iş kazalarının önüne geçmeyi hedefliyor.

İş güvenliği alanında sektörde bir ilk; ‘Akıllı Bileklik’

Çalışanların üzerinde taşıyacağı akıllı bileklikler, arızaya müdahale sırasında oluşabilecek risklere karşı çalışanları koruyor. Çalışanlar, yüksek gerilimli ekipmanların bulunduğu mekânlardadedektör görevi yapan bileklikler ile görsel ve titreşim yolla uyarılacak. Ar-Ge’si ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım’a ait olan bu tasarım sektörde bir ilk olarak iş güvenliği alanında bir örnek de teşkil edecek.

Bayramoğlu, “Çalışmalarımızın odağında insan ve toplum var”

ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, “Şirket olarak uygulamalarımızdaki temel yaklaşımımız insana ve topluma değer katmaktır. Tüm çalışmalarımızın odağında insan var. En değerli varlığımız insan en büyük sermayemiz yine insan.İnsan için çalışıyoruz ve insan ile çalışıyoruz. Bu nedenle projemiz içerik olarak görece küçük ancak Sektörümüz ve insanımız için etkisi ve sonuçları bakımından büyük bir yenilik. Proje can güvenliğini korumaya yönelik yaklaşımımızın bir çıktısıdır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sorumluluğumuzun bilinci ile hareket edecek ve AR- GE çalışmalarına ağırlık vereceğiz.” dedi.

Yüksel, “Akıllı bileklik ile riskleri en aza indiriyoruz”

GDZ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Uğur Yüksel ise tören sonrasında Ar-Ge projelerinin ve projelere desteğin önemini vurgulayarak “Bütün faaliyetlerimizde odağımıza aldığımız insana değer ve inovasyon kavramlarını bir araya getirdiğimiz yeni projemiz ‘Akıllı Bileklik’ ile bu ödülü almaktan gurur duyuyoruz. Çalışanlarımızın rahatça ve sürekli üzerinde taşıyacağı, akıllı bileklik ile elektrik dağıtım sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çıtayı yükseltmiş oluyoruz. Bu alanda yapılacak bütün çalışmalar; her türlü riskin önlenmesini sağlayacaktır.

Elektrik dağıtım hizmetinin kesintisiz biçimde yapılması için çalışanlarımız sahada 7/24 hizmet veriyor. İşlemlerini çok defa canlı olarak tabir ettiğimiz enerjili ekipmanların bulunduğu aynı ortamda gerçekleştiriyorlar. Proje kapsamında tasarlanan bileklik, enerjili ekipmanlarakişi güvenliğini tehlikeye atacak şekilde yaklaşıldığında titreşim ile ve sesli olarak çalışanı uyaracak. Hayata geçirdiğimiz ‘Akıllı Bileklik’ projesiyle iş kazalarının önemli ölçüde önüne geçeceğiz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. 

 

Şirket Bilgileri

GDZ Elektrik Dağıtım

GDZ Elektrik Dağıtım AŞ, 2013 yılından itibaren İzmir ve Manisa illerinde günlük yaşamın vazgeçilmezi olan elektrik enerjisini insan odaklı hizmet anlayışı ve gelişen teknoloji sistemleri ile tüketicilerine ulaştırmaktadır.

Hayatın her anına dokunan ve her alanda çözümler sunan uygulamaları ile elektrik dağıtım altyapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknolojik yatırımları gerçekleştirmektedir.

Hizmet bölgesinde sürdürülebilir ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti vermek için çalışmalarına teknoloji ve inovasyon merkezli devam etmektedir.

 • İzmir, Manisa
 • 3.3 Milyon Tüketici
 • 14.900 GWh Elektrik Dağıtımı
 • 5,7 Milyon Nüfus
 • 25.276 km2 Dağıtım Alanı

ADM Elektrik Dağıtım

Türkiye’nin ilk özel elektrik dağıtım lisansına sahip şirketi olan ADM Elektrik Dağıtım AŞ, 2008 yılından itibaren Aydın, Denizli ve Muğla illerinde günlük yaşamın vazgeçilmezi olan elektrik enerjisini, insan odaklı hizmet anlayışıyla gelişen teknoloji sistemleri ile tüketicilerine ulaştırmaktadır.

Elektrik dağıtım sektöründe birçok ilke imza atarak sektöre yön veren ADM Elektrik Dağıtım, hayatın her anına dokunan ve her alanda çözümler sunan uygulamaları ile elektrik dağıtım altyapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknolojik yatırımları gerçekleştirmektedir. Hizmet bölgesinde sürdürülebilir ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti vermek için çalışmalarına teknoloji ve inovasyon merkezli devam etmektedir.

 • Aydın, Denizli, Muğla
 • 1,9 Milyon Tüketici
 • 9.400 GWh Elektrik Dağıtımı
 • 3 Milyon Nüfus
 • 33.000 km2Dağıtım AlanıYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı