• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Karamsarlığa Yer Yok

Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Ayın Konuğu” etkinliği, Aralık programında ünlü gazeteci, yazar ve PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Haluk Işık’ın yönettiği söyleşide basından sanata, siyasetten kadın sorunlarına, hayatın her alanına dair görüşlerini aktaran Oral, katılımcıların sorularını da yanıtladı.

UMUTSUZLUĞA YER YOK
Görüşlerini yaşamdan somut örneklerle destekleyerek anlatan Oral, söyleşide Yaşar Kemal’den Aziz Nesin’e, Ahmed Arif’ten Joan Baez’e uzanan anılara da yer verdi. Örgütlenmenin, insan ve kadın haklarının, Türkiye Cumhuriyeti kazanımlarının önemini vurgulayan Zeynep Oral, umutsuzluğa ve karamsarlığa yer olmadığının altını çizdi. Oral, etkinlik öncesinde ve sonrasında okurları için kitaplarını da imzaladı.


‘MEMLEKETİN RUH SAĞLIĞI’
Etkinlik sonrası Zeynep Oral’a teşekkür eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, şunları söyledi: “Her ay birbirinden değerli konukları ağırlayarak, hayatın her alanına dair düşünce ve görüşlerini paylaşıyoruz. “Ayın Konuğu” etkinlikleri, Karşıyakamıza ve İzmir’e özel bir farkındalık kazandırıyor. Bilgi sahibi olmadan, bugünümüzü anlayamaz, yarınları tasarlayamayız. Sayın Zeynep Oral’a katılımından ve olağanüstü söyleşisinden dolayı, hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. “Ayın Konuğu” etkinliklerimiz Haziran ayına kadar sürecek ve daha geniş katılımların sağlanması için gerekli önlemleri alacağız. Ben şimdiden tüm hemşerilerimizi, Ocak ayında gerçekleştireceğimiz ve Dr. Hüsnü Uçar’ı ağırlayacağımız “Memleketin Ruh Sağlığı” konulu etkinliğimize davet ediyorum.”Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.89385.9174
Euro6.53666.5628
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı