• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Yaşlılara Kişisel Bakım

Çiğli Belediyesi tarafından,  kadınlara yönelik yaşlı, hasta ve özel gereksinimli bireyler için yürütülen kişisel bakım hizmetleri artık erkeklere de veriliyor. Hizmetlerin kapsamı da genişletilerek, birinci basamak sağlık hizmetleri, banyo ve saç sakal tıraşı gibi hizmetler eklendi.

Çiğli Belediyesi tarafından evlerinden çıkamayan hasta, yaşlı ve engelli kadınlara yönelik “Kadın her yaşta güzeldir” projesinin hizmet alanı genişletildi. “Hasta, yaşlı ve engelli kişisel bakım hizmetleri adı altında yapılan kişisel destekler hem kadınlara hem de erkeklere yönelik verilmeye başlandı. Gelen başvurular üzerine, maddi yetersizlik, sağlık problemleri ya da yaşlılıktan dolayı ihtiyacı olan kadınlara hizmet veren Çiğli Belediyesi artık yaşlı, hasta ve engelli erkeklerin de yanında. Çiğli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların içine birinci basamak sağlık hizmetleri, el ayak bakımı, saç sakal tıraşı ile banyo hizmetleri de eklendi.

400 kadın ve erkeğe ulaşıldı

Belediye ekipleri, bugüne kadar kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan hasta, yaşlı ve engelli 400 kadın ve erkeğe ücretsiz hizmet verdi. Proje doğrultusunda, özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçları evlerinde ve kaldıkları huzurevlerinde karşılanıyor. İlçede yaşayan tüm vatandaşların yanında olmak ve her yaşta değerli olduklarını hissettirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi’nin bu hizmeti, toplumun tüm kesimleri tarafından büyük destek görüyor.

Başkan Utku Gümrükçü: “Gönüllerdeki engelleri aşıyoruz”

Başlattıkları proje ile bugüne kadar ihtiyaç sahibi yaklaşık 400 kadın ve erkeğe hizmet verdiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Kadınlarımızın, ailelerimiz ve toplumumuz için her yaşta değerli olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz gelen başvurular üzerine sağlık problemi veya maddi yetersizlik yaşayan özel gereksinimli vatandaşlarımıza yönelik hizmetleri evlerinde karşılıyor. Yaşadıkları zorlukları aşmaları ve yalnız olmadıklarını hissetmeleri için gönüllerine dokunmaya çalışıyoruz. Her zaman onların yanlarındayız” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı