• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Engelsiz Hatay Yaratılıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 'Engelsiz Yaşam Çalıştayı'nın Gala Yemeği 18 Aralık Çarşamba günü gerçekleşti.

Harbiye Boğaziçi Hotel’de gerçekleştirilen yemeğe, Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Kilisli, HATSU Özel Kalem Müdürü Metin Savaş, Uzman Adem Kuyumcu, Prof. Dr. Hulagü Kaplan, sivil toplum kuruluşları, dernekler, Büyükşehir Belediyesi personelleri ve birçok engelli vatandaş katılım gösterdi. 

16-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen çalıştayda engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için mimari düzenlemeler, engelsiz şehir, engelsiz ulaşım, trafik düzenlemeleri gibi birçok konuları katılımcılar ile paylaşan Uzmanlar,  ‘Engelsiz EXPO’ hakkında da önemli bilgiler paylaştıklarını ifade ederek çalıştay sonunda farkındalık yaratıldığının altını çizdi.

KUYUMCU:  "ENGELSİZ HATAY İÇİN HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR"

Medeniyetler şehri Hatay’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kuyumcu, “Engelli bireylerin sosyal hayatlarını daha rahat ve güvenli bir şekilde sürdürebilmeleri adına çalışmalarımız her zaman devam edecek. ‘Engelsiz Hatay’ yaratmak amacıyla hepimize önemli görevler düşmekte. Bu anlamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a engelli bireylere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“HEPİMİZİN MÜCADELESİ İLE ENGELLERİ AŞACAĞIZ”

Kilisli, “Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda engelleri ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Engelli bireylerimiz için oldukça önemli olan çalıştayda hocalarımızın da bilgi ve deneyimlerinden faydalandık. Büyükşehir Belediyesi olarak birçok konuda olduğu gibi engelli çalıştaylarımız devam edecek. Hepimizin mücadelesi ile engelleri aşacağız” ifadelerini kullandı. 

Çalıştay sonunda emeği geçenlere ve uzmanlara hediyeler takdim edilerek teşekkür edildi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı