• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

TÜM OKURLARIMIZIN YENİ YILINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Karşıyaka Belediyesi, Bir Tuş Kadar Yakın

Karşıyaka Belediyesi, dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında geliştirdiği yeni mobil uygulamayı Karşıyakalılar'ın kullanımına sundu. Kente dair tüm bilgilerin; haber, etkinlik ve hizmet detayları ile yarışma ve anketlerin yer aldığı uygulama, hem iOS hem de Android işletim sistemli cep telefonları ve tabletlere ücretsiz olarak yüklenebiliyor.

A’DAN Z’YE TÜM BİLGİLER CEPTE
Kolay kullanımıyla dikkat çeken ‘T.C. Karşıyaka Belediyesi’ isimli mobil uygulamaya giren vatandaşlar; ilçedeki tesislerden sosyal etkinliklere, kentin tarihçesinden ulaşım olanaklarına, belediyenin projelerine ilişkin haberlerden hizmet duyurularına kadar, pek çok güncel bilgiye hızlıca erişebiliyor. E-belediyecilik hizmetleri çerçevesinde borç ödeme ve sorulama gibi işlemler de sistem üzerinden gerçekleştirilebiliyor. ‘Hayvan sahiplendirme’ kısmında ise yuva arayan can dostlar için fotoğraflı ilanlar yayınlanıyor, sahipsiz hayvanlar sıcak yuvalara kavuşturuluyor.


NE KADAR KARŞIYAKALISIN?
Uygulama ayrıca, belediye ile halk arasındaki etkileşimi artırmayı, Karşıyakalılık bilincini ve katılımcı yönetim anlayışını güçlendirmeyi de amaçlıyor. ‘Fikrim var’ bölümüne tıklayan vatandaşlar, buraya proje önerilerini yazarak ilgili birimlere ulaştırabiliyor. Belediyenin yanı sıra, direk olarak Başkan Dr. Cemil Tugay’a da mesaj iletilebiliyor. ‘Ne kadar Karşıyakalısın?’ yarışması ise uygulamanın en dikkat çeken kısımları arasında yer alıyor. Tarih, spor ve sanat gibi alanlardaki soruları yanıtlayan katılımcılar, kente dair bilgilerini ölçme şansı buluyor. Halkın yerel yönetim süreçlerine katılımını sağlamak için çeşitli anketler de düzenleniyor.


BELEDİYE ‘ÇEVRİMİÇİ’ OLDU
Bilişim teknolojilerinden yararlanarak Karşıyakalılara daha hızlı ve kolay ulaşılabilir hizmet sunmak için çalıştıklarını vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Hayata geçirdiğimiz mobil uygulama ile belediyemizi ‘çevrimiçi’ hale getiriyoruz. İlerleyen süreçte bu uygulamaya daha pek çok yenilik de eklenecek ve sürekli gelişen bir platform olacak. Özellikle ihtiyaca yönelik hizmetler sunmak üzere halkın görüşlerini almak, bölgesel istatistikler çıkarmak ve vatandaşlarımızla iletişimimizi güçlendirmek için uygulamayı etkin şekilde kullanacağız. Tüm Karşıyakalıları her geçen gün büyüyen bu ailenin üyesi olmaya davet ediyoruz” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86435.8878
Euro6.54126.5674
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı