• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Mekke'nin Fethini Kutladılar

“Gönülleri fethetmeye devam edeceğiz”

Mekke’nin Fethi’nin 1388’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, “Mekke’nin fethi gönüllerin de fethidir” diye konuştu

Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, Mekke’nin Fethi’nin 1388’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüksel mesajında Mekke’nin fethiyle birlikte İslam’ın gönülleri fethetme sürecinin de başladığını hatırlatarak, “Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen, Mekke'nin fethi dinlerini sadece Allah'a adayan ve Allah'a iman ve ibadet ettikleri için yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına Allah'ın en büyük hediyesi ve lütfu olmakla birlikte o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır” diye konuştu.

“Çıkarılacak çok ders var”

Yüksel, İslamiyet'in merkezi olan Mekke’nin, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuştuğunu da belirterek, “Mekke bundan tam 1388 yıl önce şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hakimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke'nin fethi zaferinden hem idareciler hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu anlamda, birçok güzellikleri hatırlatan bu tür gelişmeleri vesile kılarak, gönülleri fethetmeye, gönlümüzü yeni fetihlere açmaya devam ediyoruz. Bizler de her zaman vurguladığımız gibi kuruluş ve kurtuluşun şehri olan İzmir ve Menemen’e hizmet etmekle birlikte gönülleri fethetmenin arzusuyla vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda, Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile Mekke'nin fethinin yıl dönümünü büyük bir sevinçle kutluyor, güzelliklere ilham olmasını diliyorum” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.77706.8041
Euro7.56017.5904
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı