WHATSAP İLETİŞİM

TİP Karşıyaka, aday tanıtım toplantısı düzenledi

Siyaset (HM) - Haber Merkezi | 22.02.2024 - 22:50, Güncelleme: 01.03.2024 - 05:26
 

TİP Karşıyaka, aday tanıtım toplantısı düzenledi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Karşıyaka İlçe Başkanlığı Yerel seçimlerde seçime girecek olan Belediye Başkan Adayı ve Meclis üyelerini tanıttı.
HABER MERKEZİ / Türkiye İşçi Partisi (TİP) Karşıyaka İlçe Örgütü Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi'nde Demokratik Kitle Örgütleri'ne Karşıyaka Belediye Başkan adayı Alp İçen ve meclis üyelerinin tanıtıldığı toplantı gerçekleştirdi. TİP Karşıyaka İlçe Örgütü, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Alp İçen ve Belediye meclis üyesi adaylarını demokratik kitle örgütü temsilcileri ile buluşturdu. Tanıtım toplantısında konuşan TİP Karşıyaka İlçe Başkanı Gökçe Karahan, "Toplantının amacı siyasette kötü ile kötünün iyisi arasında sıkışmış olan halkımıza toplumcu bir yerel yönetim anlayışı sunmak" dedi. Karahan konuşmasında, değişimin şart olduğu vurgusunu yaparak, halkın yararına olacak proje ve politikaları gerçekleştirecek nitelikli bir ekibin Türkiye İşçi Partisi kadroları içerisinde yer aldığını söyleyerek, bu kadrolar arasından çıkan belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarının tanıtımı için bir araya geldiklerini belirtti. BELEDİYE BORÇ YÜKÜNDEN KURTULACAK İlçe başkanı Gökçe Karahan’ın konuşmasının ardından TİP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Alp İçen söz aldı. İçen kendisini tanıtarak başladığı konuşmasının ardından Belediye başkanı seçildiği takdirde yapacaklarını anlattı. Vurgu yaptığı konular arasında belediyenin borç yükünden nasıl kurtarılacağı konusundaki projeleri vardı. İsrafı önleyip, tasarruf sağlayacak ve operasyonel verimliliği arttıracak bir yönetim anlayışının yanı sıra güçlü finans kaynağı yaratacak bir belediyecilik anlayışının ön plana çıkarılacağını ifade etti. Alp İçen toplantıya katılanlar tarafından gelen sorulara karşı özetle şu ifadeyi kullandı  "İsrafı önleyip, tasarruf sağlayacak operasyonel verimliliği arttıracak bir yönetim anlayışının yanı sıra güçlü finans kaynağı yaratacak bir belediyecilik anlayışının ön plana çıkarılacak." MECLİS ÜYESİ ADAYLARI DA KENDİLERİNİ TANITTI TİP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Alp İçen'in konuşmasından sonra Belediye Meclis Üyesi adayları Tuncay Gemlik, Ayşe Tutucu, Vedat Güler, Tayfun Pezek (Dıgıl Tayfun), Metin Sevinç, İbrahim Hakkı Kayaalp ve Zeki Mertcan Baltepe kendilerinini tanıtan ve TİP'in hedeflerini anlattıkları birer konuşma yaptılar. Meclis üyesi adayları, halkın taleplerini meclise taşıyacaklarının, mecliste yapılan konuşmaları da halka iletileceklerinin, mecliste halkın sözcüsü olacaklarının sözünü verdiler. Toplantı katılımcıların sorduğu sorulara başkan adayı Alp İçen’in verdiği cevaplar ile son buldu. Gelen sorular cevap kısmında; özellikle emekli nüfusunun yoğun olduğu ilçede bu kesimin toplumsal hayata katılımı, bakım ve diğer ihtiyaçlarına yönelik projelerden bahsedildi. Türkiye İşçi Partisi’nin ilkesel olarak, kent yaşamına yönelik projelerin üretilmesinde, ilgili meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütlerinin çalışmalarına açık olduğu belirtildi.  
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Karşıyaka İlçe Başkanlığı Yerel seçimlerde seçime girecek olan Belediye Başkan Adayı ve Meclis üyelerini tanıttı.

HABER MERKEZİ Türkiye İşçi Partisi (TİP) Karşıyaka İlçe Örgütü Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi'nde Demokratik Kitle Örgütleri'ne Karşıyaka Belediye Başkan adayı Alp İçen ve meclis üyelerinin tanıtıldığı toplantı gerçekleştirdi.

TİP Karşıyaka İlçe Örgütü, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Alp İçen ve Belediye meclis üyesi adaylarını demokratik kitle örgütü temsilcileri ile buluşturdu.

Tanıtım toplantısında konuşan TİP Karşıyaka İlçe Başkanı Gökçe Karahan, "Toplantının amacı siyasette kötü ile kötünün iyisi arasında sıkışmış olan halkımıza toplumcu bir yerel yönetim anlayışı sunmak" dedi.

Karahan konuşmasında, değişimin şart olduğu vurgusunu yaparak, halkın yararına olacak proje ve politikaları gerçekleştirecek nitelikli bir ekibin Türkiye İşçi Partisi kadroları içerisinde yer aldığını söyleyerek, bu kadrolar arasından çıkan belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarının tanıtımı için bir araya geldiklerini belirtti.

BELEDİYE BORÇ YÜKÜNDEN KURTULACAK

İlçe başkanı Gökçe Karahan’ın konuşmasının ardından TİP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Alp İçen söz aldı. İçen kendisini tanıtarak başladığı konuşmasının ardından Belediye başkanı seçildiği takdirde yapacaklarını anlattı. Vurgu yaptığı konular arasında belediyenin borç yükünden nasıl kurtarılacağı konusundaki projeleri vardı. İsrafı önleyip, tasarruf sağlayacak ve operasyonel verimliliği arttıracak bir yönetim anlayışının yanı sıra güçlü finans kaynağı yaratacak bir belediyecilik anlayışının ön plana çıkarılacağını ifade etti.  Alp İçen toplantıya katılanlar tarafından gelen sorulara karşı özetle şu ifadeyi kullandı

 "İsrafı önleyip, tasarruf sağlayacak operasyonel verimliliği arttıracak bir yönetim anlayışının yanı sıra güçlü finans kaynağı yaratacak bir belediyecilik anlayışının ön plana çıkarılacak."

MECLİS ÜYESİ ADAYLARI DA KENDİLERİNİ TANITTI

TİP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Alp İçen'in konuşmasından sonra Belediye Meclis Üyesi adayları Tuncay Gemlik, Ayşe Tutucu, Vedat Güler, Tayfun Pezek (Dıgıl Tayfun), Metin Sevinç, İbrahim Hakkı Kayaalp ve Zeki Mertcan Baltepe kendilerinini tanıtan ve TİP'in hedeflerini anlattıkları birer konuşma yaptılar.

Meclis üyesi adayları, halkın taleplerini meclise taşıyacaklarının, mecliste yapılan konuşmaları da halka iletileceklerinin, mecliste halkın sözcüsü olacaklarının sözünü verdiler.

Toplantı katılımcıların sorduğu sorulara başkan adayı Alp İçen’in verdiği cevaplar ile son buldu. Gelen sorular cevap kısmında; özellikle emekli nüfusunun yoğun olduğu ilçede bu kesimin toplumsal hayata katılımı, bakım ve diğer ihtiyaçlarına yönelik projelerden bahsedildi.

Türkiye İşçi Partisi’nin ilkesel olarak, kent yaşamına yönelik projelerin üretilmesinde, ilgili meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütlerinin çalışmalarına açık olduğu belirtildi.

 

İzmir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.