google-site-verification: google05511ecea8a61388.html
WHATSAP İLETİŞİM

Sümer; "Cumhurbaşkanı Meclis Açılışında Farklılıkları Kucaklasın"

Siyaset (HM) - Haber Merkezi | 28.09.2022 - 22:00, Güncelleme: 28.09.2022 - 22:50
 

Sümer; "Cumhurbaşkanı Meclis Açılışında Farklılıkları Kucaklasın"

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer; "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan farklılıkları kucaklayan, sevgi ve dostluk içeren konuşma bekliyoruz" dedi.
HABER MERKEZİ /  Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü, TBMM’nin yeni yasama yılına girişi ile ilgili olarak yapılacak açılışta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, farklılıkları kucaklayan, sevgi ve dostluk içeren bir konuşma beklediklerini, aynı gün, tek başına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlığı sağlayanlara, Cumhuriyeti kuranlara, TBMM’nin geçmişine ve bugününe teşekkür ve saygı amaçlı yaklaşık 20 kilometrelik spor ve umut yürüyüşü yapacağını açıkladı. Sümer yazılı açıklamasında şunları dile getirdi. “Türkiye, insana, hayvana ve çevreye yönelik şiddetin engellenmesi konusunda ivedi çözümler bulması gereken ülkelerden biridir. Hakaret, iftira, tehdit ve yalan dörtgeni, silahlı silahsız, örgütlü örgütsüz şiddet, sadece ülkemizin değil tüm ülkelerin ilk sıradaki ve çok ağır sorunlarını oluşturmaktadır. Bu sorunların çözümünde ilk sırada ülkenin siyasetçilerine ve yöneticilerine görev düşmektedir. Bu görev ağır, ancak kutsaldır. Siyasi partilerin sözcülerinden ve konuşacak milletvekillerinden de aynı şekilde herkesi kucaklayan sözler duymak ve bu durumun sürdürüldüğünü görmek istiyoruz. Böyle bir görüntü, dünya televizyonlarınca da tarihsel bir örnek olarak mutlaka haberleştirilecek, programlaştırılacaktır. Spor ve Umut Yürüyüşü Her zaman spor yürüyüşü yapan bir dönemin futbolcusu, spor gazetecisiyim. 1 Ekim Cumartesi günü, spor giysileri içinde, başta Cumhuriyetin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlığımızı sağlayanlara, şehitlerimize, gazilerimize, demokrasi ve adalet için emek ve ömür verenlere, insana, hayvana ve çevreye yönelik şiddete karşı şiddetsiz mücadele edenlere teşekkür ve saygı için, tek başıma, yaklaşık 20 kilometre spor yürüyüşü yapacağım. Saat 11.00 de, Abidinpaşa’dan Ulus’a yürüyerek hareket edeceğim. Birinci ve İkinci Meclis binasının önünde onar saniyelik saygı duruşunda bulunacağım. Bulvar üzerinden Kızılay, Bakanlıklar ve TBMM Çankaya kapısına gideceğim. Kapıyı geçtikten sonra yakın bir yerde 10 saniyelik saygı duruşu yapacağım. Daha sonra Ayrancı tarafından Dikmen kapısına ulaşacağım, kapının karşısındaki otobüs durağında  10 saniyelik saygı duruşunu yineleyeceğim. Oradan da yine yürüyerek Abidinpaşa’ya döneceğim. Bir gazeteci ve toplum gönüllüsü olarak, haberci veya yazar arkadaşlarıma, güvenlik ve kurallara uyma konusunda hiçbir sorun yaratmadan, istenen yerde ses ve görüntü verebilirim, eğer istenirse.
Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer; "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan farklılıkları kucaklayan, sevgi ve dostluk içeren konuşma bekliyoruz" dedi.

HABER MERKEZİ /   Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü, TBMM’nin yeni yasama yılına girişi ile ilgili olarak yapılacak açılışta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, farklılıkları kucaklayan, sevgi ve dostluk içeren bir konuşma beklediklerini, aynı gün, tek başına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlığı sağlayanlara, Cumhuriyeti kuranlara, TBMM’nin geçmişine ve bugününe teşekkür ve saygı amaçlı yaklaşık 20 kilometrelik spor ve umut yürüyüşü yapacağını açıkladı.

Sümer yazılı açıklamasında şunları dile getirdi.

“Türkiye, insana, hayvana ve çevreye yönelik şiddetin engellenmesi konusunda ivedi çözümler bulması gereken ülkelerden biridir.

Hakaret, iftira, tehdit ve yalan dörtgeni, silahlı silahsız, örgütlü örgütsüz şiddet, sadece ülkemizin değil tüm ülkelerin ilk sıradaki ve çok ağır sorunlarını oluşturmaktadır.

Bu sorunların çözümünde ilk sırada ülkenin siyasetçilerine ve yöneticilerine görev düşmektedir. Bu görev ağır, ancak kutsaldır.

Siyasi partilerin sözcülerinden ve konuşacak milletvekillerinden de aynı şekilde herkesi kucaklayan sözler duymak ve bu durumun sürdürüldüğünü görmek istiyoruz.

Böyle bir görüntü, dünya televizyonlarınca da tarihsel bir örnek olarak mutlaka haberleştirilecek, programlaştırılacaktır.

Spor ve Umut Yürüyüşü

Her zaman spor yürüyüşü yapan bir dönemin futbolcusu, spor gazetecisiyim. 1 Ekim Cumartesi günü, spor giysileri içinde, başta Cumhuriyetin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlığımızı sağlayanlara, şehitlerimize, gazilerimize, demokrasi ve adalet için emek ve ömür verenlere, insana, hayvana ve çevreye yönelik şiddete karşı şiddetsiz mücadele edenlere teşekkür ve saygı için, tek başıma, yaklaşık 20 kilometre spor yürüyüşü yapacağım.

Saat 11.00 de, Abidinpaşa’dan Ulus’a yürüyerek hareket edeceğim. Birinci ve İkinci Meclis binasının önünde onar saniyelik saygı duruşunda bulunacağım. Bulvar üzerinden Kızılay, Bakanlıklar ve TBMM Çankaya kapısına gideceğim. Kapıyı geçtikten sonra yakın bir yerde 10 saniyelik saygı duruşu yapacağım. Daha sonra Ayrancı tarafından Dikmen kapısına ulaşacağım, kapının karşısındaki otobüs durağında  10 saniyelik saygı duruşunu yineleyeceğim.

Oradan da yine yürüyerek Abidinpaşa’ya döneceğim.

Bir gazeteci ve toplum gönüllüsü olarak, haberci veya yazar arkadaşlarıma, güvenlik ve kurallara uyma konusunda hiçbir sorun yaratmadan, istenen yerde ses ve görüntü verebilirim, eğer istenirse.

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.