WHATSAP İLETİŞİM

Kırsal Alanda Üretim ve İstihdam Geliştirilecek

STK (HM) - Haber Merkezi | 24.09.2022 - 11:00, Güncelleme: 24.09.2022 - 12:00
 

Kırsal Alanda Üretim ve İstihdam Geliştirilecek

Şiddetsiz Toplum Derneği üyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı emekli müdürü Nureddin İlter, kırsal alanda üretim ve istihdamı geliştirecek projeleri açıkladı.
HABER MERKEZİ / Şiddetsiz Toplum Derneği üyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı emekli müdürlerinden Nureddin İlter, 22 Eylül 2022 Perşembe günü, saat 14.00 de,  Mithatpaşa Cad. 16/6 Yenişehir-Ankara adresinde bulunan İstanbul Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Ankara Şubesi’nde, “Kırsal Alanda Üretimin ve İstihdamın Geliştirilmesi” amaçlı 10 adet projesini, projelerle bağlantılı olan örnek köylerle ilgili bilgiler verdi. Bu projeler şunlar. Geleneksel Kök Boyamacılığı Projesi, Geleneksel Kök Boyalı El Dokumaları Projesi, Geleneksel Halı-Kilim Restorasyon Projesi, Geleneksel İpek İşlemeciliği Projesi, Geleneksel Model-Motif ve Tasarım Projesi, Geleneksel Gümüş İşlemeciliği Projesi,  Geleneksel Yarı Kıymetli Süs Taşları İşlemeciliği Projesi, Geleneksel Gravür İşlemeciliği Projesi, Doğal Gıda Tedariki Projesi, Kırsal Turizm Araştırma ve Geliştirme Projesi ile projelere bağlantılı “Örnek Köyler”. Katılanlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, Fatma Küçükbaşol (Uzman), Emine Eruz (Şube Müdürü) ve Ceren Uçar Başer (Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü uzmanı), Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Ankara Şubesi Başkanı, Mali Müşavir Davut Özdemir,  Ankara Sanayi Odası İdari Amiri Kerim Akpınar, Akvil Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, emekli eğitimci Metin Genç, Elektrik Mühendisi Nihat Şenaylı, Ziraat Mühendisi Zafer Yaşar, emekli bankacı Akif Özalan, emekli memur Derviş Kaygın, Ziraat Mühendisi Gülten K. Hatipoğlu, Zafer Gazetesi muhabirleri Kardelen Üçok ve  Samet Eker, İlkadım Gazetesi muhabiri Buket Beslen, Milli Prodüktivite emeklisi Orhan Pazarcılar, Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, Dernek üyesi ve projeleri hazırlayan Nureddin İlter ile Dernek gönüllüsü Erdal Gülöz.
Şiddetsiz Toplum Derneği üyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı emekli müdürü Nureddin İlter, kırsal alanda üretim ve istihdamı geliştirecek projeleri açıkladı.

HABER MERKEZİ / Şiddetsiz Toplum Derneği üyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı emekli müdürlerinden Nureddin İlter, 22 Eylül 2022 Perşembe günü, saat 14.00 de,  Mithatpaşa Cad. 16/6 Yenişehir-Ankara adresinde bulunan İstanbul Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Ankara Şubesi’nde, “Kırsal Alanda Üretimin ve İstihdamın Geliştirilmesi” amaçlı 10 adet projesini, projelerle bağlantılı olan örnek köylerle ilgili bilgiler verdi.

Bu projeler şunlar.

Geleneksel Kök Boyamacılığı Projesi, Geleneksel Kök Boyalı El Dokumaları Projesi, Geleneksel Halı-Kilim Restorasyon Projesi, Geleneksel İpek İşlemeciliği Projesi, Geleneksel Model-Motif ve Tasarım Projesi, Geleneksel Gümüş İşlemeciliği Projesi,  Geleneksel Yarı Kıymetli Süs Taşları İşlemeciliği Projesi, Geleneksel Gravür İşlemeciliği Projesi, Doğal Gıda Tedariki Projesi, Kırsal Turizm Araştırma ve Geliştirme Projesi ile projelere bağlantılı “Örnek Köyler”.

Katılanlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, Fatma Küçükbaşol (Uzman), Emine Eruz (Şube Müdürü) ve Ceren Uçar Başer (Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü uzmanı), Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Ankara Şubesi Başkanı, Mali Müşavir Davut Özdemir,  Ankara Sanayi Odası İdari Amiri Kerim Akpınar, Akvil Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, emekli eğitimci Metin Genç, Elektrik Mühendisi Nihat Şenaylı, Ziraat Mühendisi Zafer Yaşar, emekli bankacı Akif Özalan, emekli memur Derviş Kaygın, Ziraat Mühendisi Gülten K. Hatipoğlu, Zafer Gazetesi muhabirleri Kardelen Üçok ve  Samet Eker, İlkadım Gazetesi muhabiri Buket Beslen, Milli Prodüktivite emeklisi Orhan Pazarcılar, Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, Dernek üyesi ve projeleri hazırlayan Nureddin İlter ile Dernek gönüllüsü Erdal Gülöz.

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.