WHATSAP İLETİŞİM

İzmir'e dev yatırım üssü

Ekonomi Sektör Fuar (HM) - Haber Merkezi | 05.03.2024 - 14:51, Güncelleme: 05.03.2024 - 14:51
 

İzmir'e dev yatırım üssü

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile cemiyet üyeleri, ESBAŞ'ın Bergama’ya yatırımı olan, Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni ziyaret etti.
HABER MERKEZİ / Gaziemir’de faaliyet gösteren Ege Serbest Bölgesini işleten ESBAŞ'ın Bergama’ya yatırımı olan, Bergama Aşağıkırıklar Mahallesi sınırlarında yaklaşık 2.5 milyon metrekare alana kurulan Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni, yetkililerin daveti üzerine İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Üyesi Şirin Yörük, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu, 9 Eylül İnternet Sitesi Dijital Medya Danışmanı Levent Özen ziyaret etti. 20 YILDA 20 BİN İSTİHDAM ESBAŞ&BASBAŞ CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Faruk Güler, BASBAŞ’ın kuruluş serüvenini anlattı. ESBAŞ’ta yer kalmamasının ardından İzmir’de serbest bölge için en uygun yerin Bergama olduğunu dile getiren Dr. Güler, söz konusu araziyi bulmak için 2 yıl çalıştıklarını, bu bölge ile 20 yılda 20 bin insanı istihdam edeceklerini, Endüstri Meslek Liseleri ile ortak eğitim programları gerçekleştirdiklerini ve böylece gençlere de iş imkânı sağlayacaklarını belirtti. 5G ALTYAPISINA SAHİP İLK SERBEST BÖLGE Öte yandan Dr. Güler, BASBAŞ’ta 5G kullanılarak üretim yapılacak bir altyapının olacağını ve Türkiye’de, serbest bölgeler içinde böyle bir altyapıya sahip ilk bölgenin BASBAŞ olacağını vurguladı. “İŞ DÜNYASININ REALİTELERİNİ ANLATIYORUZ” Serbest bölgeye yabancı sermaye getirmek için uğraştıklarını, Türkiye’de yatırım yapma fikri olmayan yatırımcıların İzmir’e gelmeyeceğini, bu açıdan ilk olarak Türkiye’yi tanıttıklarını, ikna ettiklerini söyleyen Dr. Güler, yatırımcılara iş dünyasının realitelerini anlattıklarını da ifade etti. “HEYECANI YENİDEN HİSSETTİM” BASBAŞ’ın İzmir’e ve ülkeye çok büyük bir yatırım olduğunu vurgulayan İGC Başkanı Dilek Gappi, eskiden muhabirlerin yeni yatırımların, fabrika açılışlarının peşinden koştuğunu, İzmir’e ve Ege’ye yatırım geliyor heyecanını, hazzını yaşadıklarını ancak uzun zamandır bu durumun unutulduğunu dile getirdi. BASBAŞ ile bu heyecanı ve hazzı yeniden hissettiğini ifade eden Gappi, ESBAŞ&BASBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler’i ve ekibini emeklerinden dolayı tebrik etti. Dr. Güler de davetlerini kırmayıp geldiği için İGC Başkanı Dilek Gappi ve ekibine teşekkür etti. Ziyaretin ardından Dr. Güler, Bergama’nın ünlü parşömen kağıdından hazırlanan hatıra hediyelerini İGC Başkanı Dilek Gappi ve ekibine takdim etti.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile cemiyet üyeleri, ESBAŞ'ın Bergama’ya yatırımı olan, Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ / Gaziemir’de faaliyet gösteren Ege Serbest Bölgesini işleten ESBAŞ'ın Bergama’ya yatırımı olan, Bergama Aşağıkırıklar Mahallesi sınırlarında yaklaşık 2.5 milyon metrekare alana kurulan Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni, yetkililerin daveti üzerine İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, İGC Üyesi Şirin Yörük, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu, 9 Eylül İnternet Sitesi Dijital Medya Danışmanı Levent Özen ziyaret etti.

20 YILDA 20 BİN İSTİHDAM

ESBAŞ&BASBAŞ CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Faruk Güler, BASBAŞ’ın kuruluş serüvenini anlattı. ESBAŞ’ta yer kalmamasının ardından İzmir’de serbest bölge için en uygun yerin Bergama olduğunu dile getiren Dr. Güler, söz konusu araziyi bulmak için 2 yıl çalıştıklarını, bu bölge ile 20 yılda 20 bin insanı istihdam edeceklerini, Endüstri Meslek Liseleri ile ortak eğitim programları gerçekleştirdiklerini ve böylece gençlere de iş imkânı sağlayacaklarını belirtti.

5G ALTYAPISINA SAHİP İLK SERBEST BÖLGE

Öte yandan Dr. Güler, BASBAŞ’ta 5G kullanılarak üretim yapılacak bir altyapının olacağını ve Türkiye’de, serbest bölgeler içinde böyle bir altyapıya sahip ilk bölgenin BASBAŞ olacağını vurguladı.

“İŞ DÜNYASININ REALİTELERİNİ ANLATIYORUZ”

Serbest bölgeye yabancı sermaye getirmek için uğraştıklarını, Türkiye’de yatırım yapma fikri olmayan yatırımcıların İzmir’e gelmeyeceğini, bu açıdan ilk olarak Türkiye’yi tanıttıklarını, ikna ettiklerini söyleyen Dr. Güler, yatırımcılara iş dünyasının realitelerini anlattıklarını da ifade etti.

“HEYECANI YENİDEN HİSSETTİM”

BASBAŞ’ın İzmir’e ve ülkeye çok büyük bir yatırım olduğunu vurgulayan İGC Başkanı Dilek Gappi, eskiden muhabirlerin yeni yatırımların, fabrika açılışlarının peşinden koştuğunu, İzmir’e ve Ege’ye yatırım geliyor heyecanını, hazzını yaşadıklarını ancak uzun zamandır bu durumun unutulduğunu dile getirdi. BASBAŞ ile bu heyecanı ve hazzı yeniden hissettiğini ifade eden Gappi, ESBAŞ&BASBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler’i ve ekibini emeklerinden dolayı tebrik etti.

Dr. Güler de davetlerini kırmayıp geldiği için İGC Başkanı Dilek Gappi ve ekibine teşekkür etti. Ziyaretin ardından Dr. Güler, Bergama’nın ünlü parşömen kağıdından hazırlanan hatıra hediyelerini İGC Başkanı Dilek Gappi ve ekibine takdim etti.

İzmir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.