WHATSAP İLETİŞİM

Başkan Tugay, TİP İzmir İl Örgütünü ziyaret etti

Siyaset (HM) - Haber Merkezi | 14.03.2024 - 10:53, Güncelleme: 14.03.2024 - 12:45
 

Başkan Tugay, TİP İzmir İl Örgütünü ziyaret etti

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir Örgütünü ziyaret etti. Tugay ziyaretinde İzmir'e Ensar'lar TÜGVA'lar giremeyecek" diye konuştu
HABER MERKEZİ /  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir Örgütünü ziyaret etti. Tugay, “Bir avuç mutlu azınlık dışında yurttaşlarımızın çoğunluğu çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor. Biz bu zor durumdaki insanlarımızın sesi olmaya çalışacağız. Onların meselelerini derdimiz bilerek yüklerini hafifletmek için uğraşacağız” dedi. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir İl Örgütünü ziyaret etti. Ziyarette Tugay’ı, İl Başkanı Kenan Yılmaz ile İl Yönetim Kurulu üyeleri Recep Derya Demir ve Aslı Yapar ağırladı. Başkan Tugay, TİP’in yöneticilerine ve seçmenlerine bu seçimde gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir avuç mutlu azınlık dışında yurttaşlarımızın çoğunluğu çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor. Değerli şairimiz Turgut Uyar’ın dediği gibi, Türkiye’de ve İzmir’de ‘açlık çoğunluktadır’. Biz bu zor durumdaki insanlarımızın sesi olmaya çalışacağız. Onların meselelerini derdimiz bilerek yüklerini hafifletmek için uğraşacağız." İZMİR'E ENSARLAR TÜGVALAR GİREMEYECEK Dünyada temsili demokraside kriz yaşandığını, Türkiye’deki durumun çok daha vahim olduğunu, otoriter, baskıcı bir yönetim altında yaşanıldığını vurgulayan Tugay, şöyle dedi: “Böyle zamanlarda yerel yönetimler daha önemli hale geliyor. Ülkede azalan özgürlük iklimi, demokrasiye inanmış kent yönetimlerince dengeleniyor. Bu sayede kentin kaynakları geniş kesimler lehine kullanılabiliyor.  Aynı zamanda kentlerdeki demokratik yönetimler bütün ülke için bir umut oluyor. Ben demokratik, planlamacı, katılımcı bir yönetim sözü veriyorum. Hiçbir zaman yukarıdan dayatılan keyfi uygulamalarda bulunmayacağız. Hiç kimseyi dışlamayan bir belediyecilik örneği göstereceğiz. İzmir’i odalarımızla, sivil toplumumuzla, muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle birlikte yöneteceğiz. Cumhuriyetimizin bütün kazanımları koruyacağız. Kentimizin tarihine, kültürüne ve yaşam biçimine sahip çıkacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlığıyla, esenliğiyle, eğitimiyle ilgili hizmetlerimiz eksik olmayacak. İzmir’e Ensarlar, TÜGVA’lar giremeyecek." DOĞAYA ZARAR VERECEK HİÇ BİR İŞİMİZ OLAMAZ Kentin kaynaklarının rant ve çıkar için değil, insanların yaşama ve barınma hakkı için kullanılacağını dile getiren Tugay, “Yapacağımız bütün yatırımlarda ekolojik sürdürülebilirlik öncelikli meselemiz olacak. Doğaya, çevreye zarar verecek hiçbir işimiz olmayacak. Eğer, dışarıdan bu tür projeler dayatılırsa ilk karşı koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak” şeklinde konuştu. TİP İl Başkanı Kenan Yılmaz, Başkan Tugay'a başarı dileyerek, yeni dönemde iş birliği içerisinde çalışmanın önemli olacağını söyledi.
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir Örgütünü ziyaret etti. Tugay ziyaretinde İzmir'e Ensar'lar TÜGVA'lar giremeyecek" diye konuştu

HABER MERKEZİ CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir Örgütünü ziyaret etti. Tugay, “Bir avuç mutlu azınlık dışında yurttaşlarımızın çoğunluğu çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor. Biz bu zor durumdaki insanlarımızın sesi olmaya çalışacağız. Onların meselelerini derdimiz bilerek yüklerini hafifletmek için uğraşacağız” dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, TİP İzmir İl Örgütünü ziyaret etti. Ziyarette Tugay’ı, İl Başkanı Kenan Yılmaz ile İl Yönetim Kurulu üyeleri Recep Derya Demir ve Aslı Yapar ağırladı. Başkan Tugay, TİP’in yöneticilerine ve seçmenlerine bu seçimde gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir avuç mutlu azınlık dışında yurttaşlarımızın çoğunluğu çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor. Değerli şairimiz Turgut Uyar’ın dediği gibi, Türkiye’de ve İzmir’de ‘açlık çoğunluktadır’. Biz bu zor durumdaki insanlarımızın sesi olmaya çalışacağız. Onların meselelerini derdimiz bilerek yüklerini hafifletmek için uğraşacağız."

İZMİR'E ENSARLAR TÜGVALAR GİREMEYECEK

Dünyada temsili demokraside kriz yaşandığını, Türkiye’deki durumun çok daha vahim olduğunu, otoriter, baskıcı bir yönetim altında yaşanıldığını vurgulayan Tugay, şöyle dedi:

“Böyle zamanlarda yerel yönetimler daha önemli hale geliyor. Ülkede azalan özgürlük iklimi, demokrasiye inanmış kent yönetimlerince dengeleniyor. Bu sayede kentin kaynakları geniş kesimler lehine kullanılabiliyor.  Aynı zamanda kentlerdeki demokratik yönetimler bütün ülke için bir umut oluyor. Ben demokratik, planlamacı, katılımcı bir yönetim sözü veriyorum. Hiçbir zaman yukarıdan dayatılan keyfi uygulamalarda bulunmayacağız. Hiç kimseyi dışlamayan bir belediyecilik örneği göstereceğiz. İzmir’i odalarımızla, sivil toplumumuzla, muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle birlikte yöneteceğiz. Cumhuriyetimizin bütün kazanımları koruyacağız. Kentimizin tarihine, kültürüne ve yaşam biçimine sahip çıkacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlığıyla, esenliğiyle, eğitimiyle ilgili hizmetlerimiz eksik olmayacak. İzmir’e Ensarlar, TÜGVA’lar giremeyecek."

DOĞAYA ZARAR VERECEK HİÇ BİR İŞİMİZ OLAMAZ

Kentin kaynaklarının rant ve çıkar için değil, insanların yaşama ve barınma hakkı için kullanılacağını dile getiren Tugay, “Yapacağımız bütün yatırımlarda ekolojik sürdürülebilirlik öncelikli meselemiz olacak. Doğaya, çevreye zarar verecek hiçbir işimiz olmayacak. Eğer, dışarıdan bu tür projeler dayatılırsa ilk karşı koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak” şeklinde konuştu.

TİP İl Başkanı Kenan Yılmaz, Başkan Tugay'a başarı dileyerek, yeni dönemde iş birliği içerisinde çalışmanın önemli olacağını söyledi.

İzmir HABERİ

Habere ifade bırak !
Haberle İlişkili Video
Video Galeride Aç
Video albümüne giderek videoya yorum yazabilir yada videoyu sosyal medyada paylaşabilirsiniz.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.