Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 20:00 Bu haber 16676 kez okundu
 
YUSUF TIRPANCI TAMAM SPOR YATIRIMLARINA DEVAM
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, salgına rağmen spor yatırımlarına da devam ederek Bornovaya yakışanları yaptıklarını açıkladı
SPOR Haberi
YUSUF TIRPANCI TAMAM SPOR YATIRIMLARINA DEVAM

ELAL AJANS Reklamıdır

BORNOVA / Koronavirüs sürecinde de fiziki yatırımlara ara vermeyen Bornova Belediyesi, amatör futbol kulüplere ev sahipliği yapan Yusuf Tırpancı Sahası’nı yeniledi. Geçmişte sadece protokol kısmının üstü kapalı olan tribünlerin tamamını kapatan Bornova Belediyesi,  tesisi büyüterek soyunma yeni odaları inşa etmeye başladı.

Maçların durduğu bu dönemi değerlendirerek inşaat çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova spor ve sporcu kentidir. Biz de buna uygun olarak Yusuf  Tırpancı Sahası’nın olduğu alanı bir spor kompleksine dönüştürüyoruz” dedi.

Bornova’nın İzmir’de en çok amatör kulübün faaliyet gösterdiği ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan İduğ, “Bu zenginliğin getirdiği sorumlulukla mevcut tesislerimizi yeniliyor, yeni tesisler yapıyoruz. Bölgesel Lig maçları'nın da oynandığı sahaya ait tribünün tamamını, futbolseverlerin daha konforlu bir ortamda maç izleyebilmesi için kapalı hale getirdik. Bornova’ya yakışanı bu. Konteyner soyunma odalarının yerine de tribünlerin alt kısmında yeni soyunma odaları yapıyoruz. Yusuf Tırpancı Sahası yeni sezonda yepyeni haliyle kulüplerimize ve futbolseverlere ev sahipliği yapacak ” diye konuştu.

Yusuf Tırpancı Futbol Sahası

Yusuf Tırpancı Futbol Sahası, spor kompleksi olarak amatöre hizmet verecek

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - Haber Merkezi Editör: Ali Ölmez
Etiketler: Bornova Belediyesi, Yusuf Tırpancı Sahası, Amatör Takım, Mustafa İduğ
Yorumlar
Haber Yazılımı