Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:01 Bu haber 16825 kez okundu
 
STK Yerleşkesine kayıtlar başladı
Bornova Belediyesi’nin Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi haline getirmek için projelendirdiği Altındağ Kültür Merkezi için kayıtlar başladı.
STK Haberi
STK Yerleşkesine kayıtlar başladı

ELAL AJANS Reklamıdır

BORNOVA / Bornova Belediyesi, Altındağ Kültür Merkezi'ni STK yerleşkesine dönüştürüyor. Bornova'da faaliyet gösteren 700’e yakın sivil toplum kuruluşu (STK) yerleşkede yer almak için Bornova Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan formu doldurarak üyelik işlemlerini başlatabilir. Yerleşkede bulunan sivil toplum kuruluşları dernek merkezi olarak burasını gösterebilecek

STK yer sorunu başta olmak üzere birçok sorun yaşıyor. STK'lerin yer ihtiyaçlarını çözerek, çalışmalarını rahat ve işbirliği içinde yapabilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan proje için ilk üyelikler belli olmaya başladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u ziyarete gelen Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akkalay ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bornova Şube Başkanı Doğan Aygen’de yerleşkede yer almak için ilk imzayı atan isimler oldu.

AÇILIŞ 9 EYLÜL'DE

Atatürkçü Düşünce Derneği ile ilk imzayı atmaktan onur duyduklarını ifade eden Başkan Mustafa İduğ, yerleşkenin açılışını ise İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de yapmayı planladıklarını söyledi. İduğ, “Bu yerleşke ile belediyemizin tüm imkanlarını STK’larımıza açıyoruz. Yerleşkede bulunacak olanlar kira, aidat, ısınma ve sekreterya düşünmeden tüm çalışmalarını ve yönetim kurulu toplantılarını burada yapabilecek. Burası maddi konuların aradan çıktığı tamamen proje konuşulan ve gerçekleştirilen işbirliği içinde çalışılacak ve bölgesel ekonomiye katkı sağlayabilecek bir alan olacak”dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bornova Şube Başkanı Doğan Aygen, STK’ların en büyük sorunlarından olan yer probleminin bu yerleşke ile çözüleceğini ifade ederek, Başkan Mustafa İduğ’a teşekkür etti. Ege Otomotiv Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akkalay ise Başkan İduğ’un STK’lardan gelen biri olduğuna vurgu yaparak, “Bizlerin en büyük sorunu yer bulmak ve aktiviteler imizin ücrete tabi olmasıydı. Bu yüzden de bu proje bizim için çok değerli. Çok teşekkür ederiz”diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - Haber Merkezi Editör: Ali Ölmez
Etiketler: Bornova Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Atatürkçü Düşünce Derneği, Doğan Aygen, Mustafa Akkalay, Ege Otomotiv Derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı