Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 05:32 Bu haber 17742 kez okundu
 
KISA FİLM YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI
Sabancı Vakfı tarafından her yıl "Kısa Film Uzun Etki" sloganıyla düzenlenen kısa film yarışmasının 5.'sine başvurular başladı.
KÜLTÜR SANAT Haberi
KISA FİLM YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI

ELAL AJANS Reklamıdır

İSTANBUL / Sabancı Vakfı, 5. kısa film yarışmasına başvurular başladı. Sabancı Vakfıʹnın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016ʹdan bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışmasıʹnın bu yılki başvuruları başladı. Son başvuru tarihi olarak 20 Kasım'ın belirlendiği yarışmada "Değişen İklimler, Değişen Hayatlar" teması işlenecek. Dereceye giren eserlerin birincisine 20 bin, ikincisine 15 bin, üçüncüsüne 10 bin lira ödül verilecek.

HAYATIMIZIN DEĞİŞMESİ KAÇINILMAZ

Sabancı Vakfı  Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, ʹİklim değişikliği, biyoçeşitliliğin azalması, deniz ve kıyı ekosistemlerinin bozulması, kuraklık ve çölleşme, gıda güvenliğinin tehlike altında olması ve kitlesel göçlerin artması gibi birçok çevresel ve sosyal soruna yol açıyor. Doğaya, toprağa ve atmosfere bıraktığımız etkileri düşünmeden hareket etmeye devam ettiğimiz takdirde hayatlarımızın değişmesi kaçınılmaz olacak. İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve bu değişime uyum sağlamak için harekete geçmeliyizʹ dedi.

Yarışma ile toplumsal sorunlara dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için sanatın gücünü kullandıklarını belirten Safkan, sinemacıları, iklim değişikliğinin hayatımızdaki etkilerini ve bu konuda yapılması gerekenleri beyaz perdeye taşımaya davet ettiklerini belirtti. 

Sabancı Vakfı Genel Müdürü, Sanatın dönüştürücü gücü ve yönetmenlerin yaratıcı bakış açısı ile toplumda iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak istediklerinin altını çizerek kısa film yarışmasında toplamda 45 bin lira ödül verileceğini açıkladı.

Yarışmaya katılmak isteyenler Sabancı Vakfı'nın adresinden yarışma şartlarını öğrenebilir.

 

 

 

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - Haber Merkezi Editör: Ali Ölmez
Etiketler: KISA, FİLM, YARIŞMASINA, BAŞVURULAR, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı