• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram
2 Parsel Daha

Başta Petkim olmak üzere hava, deniz taşımacılığına ve raylı sistemlere, sağlık ve eğitim tesisleri ile işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumundan dolayı sanayicilere rahat bir çalışma ortamı sağlayacak Menemen Plastik İhtisas OSB’deki canlılık gün geçtikçe artıyor. Elektrik, doğalgaz, haberleşme, su ve özellikle bağımsız yangın suyu şebekesi ve diğer tüm altyapılarla donatılmış olan bölgede yoğun yatırım faaliyetleri devam ederken 2 firma daha Menemen Plastik İhtisas OSB’de yerini yapılan kura çekimi ile belirledi. Kura çekimini yapan İzmir Fırça San. ve Tic A.Ş. ve Turkuaz Baskı Çözümleri Matbaa San. ve Tic. A.Ş., 2016 yılı içerisinde Bölgedeki yatırımlarına başlamayı planlıyor.

Yatırımlar Hız Kesmeden Devam Edecek

Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2015 yılından itibaren başlayan tesis inşaatlarında büyük yol kat edildiğini belirtti. Ege Profil Tic. ve San. A.Ş.’nin 30 bin metrekarelik parselinde PVC Profil Paketleme Tesisi inşaatını tamamladığını ve önümüzdeki günlerde bu tesisin faaliyete geçmesinin planlandığını, bunun yanı sıra yine Ege Profil Tic. Ve San. A.Ş.’nin 80 bin metrekarelik parselinde Ana Fabrika İnşaat çalışmalarının devam ettiğini, 5 bin metrekarelik parselinde inşaatını tamamlamak üzere olan Medusa Plastik İnş. Tic.Ltd.Şti.’nin önümüzdeki aylarda üretime geçeceğini, Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.’nin 40 bin metrekarelik parselinde, Symplast San. ve Tic. A.Ş.’nin 10 bin metrekarelik parselinde, Meba Reklam (Bayram TALAY)’ın ise 2 bin 500 metrekarelik parselinde inşaat çalışmalarına hızla devam ettiğini ve bu firmaların dışında kura çekimini yeni yapan 2 yatırımcı da dahil olmak üzere az 7 yatırımcının daha 2016 yılı içerisinde inşaatlarına başlayacaklarını belirten Salih Esen, “Yaratacağı istihdam ve sahip olduğu imkanlar ile tüm ülkeye hatta dünyaya örnek olacak bir Organize Sanayi Bölgesini hayata geçiriyoruz. Plastik sanayine duyulan ihtiyacın artmasıyla birlikte yeni yatırım alanları arayan kuruluşlara en modern koşulları sunmak için çalışıyoruz. Sektörümüze ivme kazandıracak olan Bölgemiz, her sanayi kuruluşunun yer almak istediği bir yer oldu. Bölgemizde %92 oranında parsel tahsisleri yapıldı, geriye kalan parseller için sanayicilerden yoğun talep alıyoruz, 2016 yılının sonunda Bölgemizin en az %40’ında üretime başlanacağını düşünüyoruz” dedi.

Borçsuz Yükselen Bir Sanayi Bölgesi

Kura Çekimine ev sahipliği yapan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol PAKSU ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Kazım SERTDEMİR konuşmalarında “ Bölgedeki altyapı çalışmalarının sonuna gelindiğini ve OSB’de ihtiyaç duyulacak tüm gelişmiş teknik ve elektronik birimlerin hizmete alınmaya başlandığını” belirterek, gelinen bu noktada herhangi bir kaynaktan kredi ya da borç alınmadığının, sanayicilere tahsis edilen parsellerin tapuda ipotek ve ya herhangi bir altyapı sorunu olmadan yatırıma hazır bir şekilde teslim edildiğinin altını çizdiler.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


  
1090 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.77706.8041
Euro7.56017.5904
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı