• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram
Önce Ayrıştır Sonra At

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce düzenlenen seminerlerin ilki Agora Semt Merkezi’nde gerçekleştirildi. Seminere merkezdeki kurslara katılan kursiyerlerin yanı sıra semt sakini kadınlar da katıldı. Sunumunu Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Yaşar Arslanbuğa’nın yaptığı seminerde kadınlara atık yağ, atık pil ve elektronik atıkların geri dönüşüme gönderilmesi konularında eğitimler verildi.

ATIK YAĞLARI DÖKMEYİN

Çoğunluğu ev kadını olan katılımcılara çöpleri atmadan önce mutlaka ayrıştırmaları konusunda uyarıda bulunan Arslanbuğa, çöp olarak değerlendirilen pek çok şeyin aslında geri dönüşümle tekrar değerlendirilebileceğini söyledi. Görsel sunum eşliğinde aydınlatıcı bilgiler veren Arslanbuğa, özellikle kızartma sonrası tavada kalan atık yağların lavaboya dökülmemesini, çünkü suya karışan 1 litre yağın 1 milyon litre içme suyunu kirlettiğini dile getirdi. Arslanbuğa, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan lisanslı firmaların sadece atık yağ toplama izni var. Para ile atık yağ toplayanlara yağları vermeyin. Konak Belediyesi’nin atık yağ toplama merkezlerine yağlarınızı bırakın ya da büyük miktarda biriken yağlarınızı gelip biz alalım. Geri dönüşüm yoluyla atık yağlar biodizel olarak tekrar kullanıma kazandırılıyor. Kızartmalarda kullanılan yağlar toplanarak hem çevreye zarar vermesi önlenmiş oluyor hem de ekonomiye katkı sağlanıyor” dedi.

ARAYIN, GELSİN ALSINLAR

Tüketilen su veya diğer içeceklerin plastik ambalajları, süt ve meyvesularının karton ve metal ambalajlarının yanı sıra kağıt ve deterjan ambalajlarının da çok kıymetli geri dönüşüm malzemeleri olduğunu dile getiren Yaşar Arslanbuğa, kadınların evlerinde atıkları ayrıştırarak biriktirmelerini ve bu şekilde çöpe atmalarını istedi. Bu sayede geri dönüştürülebilir atıkların çöpte gıda atıklarıyla kirlenmeden geri dönüşüme kazandırılacağını dile getiren Arslanbuğa, atık yağ ve pet şişe kapakların da Konak Belediyesi’nce belirlenen lisanslı geri dönüşüm firmaları aracılığıyla toplandığını söyledi. Arslanbuğa, vatandaşlardan atık yağları en yakın semt merkezlerine veya muhtarlıklara bırakabileceklerini de belirterek, “Kullandığınız bitkisel yağları atmayın. Evinizde biriktirin. Ciddi bir miktarlarda atık yağ biriktiren vatandaşlar 4845300/1681-1683 numaralı telefonu arayarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzden yardım talep edebilir” dedi. 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


  
1237 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı