• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

TED Aliağa Koleji'nden Kıyı Temizliği

TED Aliağa Koleji'nden Kıyı Temizliği

TED Aliağa Koleji'nden Kıyı Temizliği

Türkiye’de deniz ve kıyılarının korunup temiz tutulması yönünde önemli etkinlikler gerçekleştiren Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

TED Aliağa Koleji ve TURMEPA öncülüğünde 100 kişilik gönüllü ordusuyla İzmir’in Aliağa İlçesi’ne gelen çevreci vatandaşlar, KYME Antik Kent bölgesinde kıyı temizliği yaptı. Temizleme çalışmaları öncesinde TED Aliağa Koleji öğretmenleri KYME antik kent hakkında tarihi bilgiler verirken, Aliağa Belediyesi tarafından da katılımcılara çöp poşeti ve naylon eldiven dağıtıldı.

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA), TED Aliağa Koleji, Aliağa Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) koordinesinde yapılan etkinliğe katılan gönüllülerin yaklaşık 3 saat süren çalışmaları sonucunda 400 kilo çöp toplandı. Yaşar Üniversitesi’nden gelen gönüllülerinde destek verdiği etkinlikte KYME sahili pırıl pırıl bir görüntüye kavuşturuldu. Aynı zamanda öğrencilere tarih ve çevre bilinci de aşılandı.

‘Kyme Tarihi Liman Bölgesi Kıyı Temizleme’ etkinliği kapsamında toplanan çöpler arasında ağırlıklı olarak; sigara izmaritleri,  naylon poşetler, şişeler, brandalar ve lastik tekerlekler yer aldı. Etkinlik sonunda bir araya toplanan atıklar, daha sonra Aliağa Belediyesi ekiplerince kamyona yüklenerek atık toplama tesisine götürüldü.

YÖRÜK: FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞTIK

Geleneksel olarak düzenlenen kıyı temizleme faaliyetlerine havaların ısınmasıyla birlikte tekrar başladıklarını belirten TURMEPA Proje Koordinatörü Saygun Yörük, “KYME sahilinde özellikle katı atık olmak üzere genel bir temizleme çalışması yaptık. Çalışma yaptığımız alan yaklaşık 400 metrelik bir kıyı şeridi. Toplanan atıkların doğada kaybolma sürelerini irdeleyerek farkındalık yaratmaya çalışacağız. Uygarlığın başlangıcı sayılabileceği bir yerde kirliliğin olmamasını istiyoruz” dedi.

Aliağa’da 13 yıldır faaliyet gösteren ve 192 üyesi bulanan bir dernek olduklarını ifade eden ALDER Yönetim Kurulu Başkanı Naci Biçer ise “Gönüllülük esasına göre deniz ve kıyı temizleme faaliyetlerinde bulunuyoruz. Kıyı temizliği dışında da Aliağa’daki okul ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı hedefliyoruz” dedi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 


www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.74973.7647
Euro4.69354.7123
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 6°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı