• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Tutuklu öğrencilerden haber var

Tutuklu öğrencilerden haber var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, referandum sonuçlarını protesto ettikleri için tutuklanan öğrencileri Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi’nde ziyaret etti.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Adalet Bakanlığı’ndan aldığı özel izinle Menemen T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci Kazım Kızıl, öğrenciler Doğan Barış Halidi, Baran Bozdaş ve Hasan Benli ile ayrı ayrı görüştü.

“YERDE YATIYORUZ”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’e açıklamalarda bulunan tutuklu gençler, kapasitesi 600 olan cezaevinde 1100 kişinin kaldığını belirterek, şunları söyledi:

“Koğuşların hepsinde kapasitesinin iki katı kişi kalıyor. Ranzalar dolu. Bizler de dahil bir çok mahkum yerde yatıyor. Cezaevinde kötü muamele görmüyoruz ancak yoğunluktan dolayı ciddi sıkıntılar var. Biz sadece hayır dediğimiz ve referandumun şaibeli sonuçlarını protesto ettiğimiz için tutuklandık. Tutuklanma gerekçemiz Cumhurbaşkanı’na hakaret etmek olarak açıklandı ancak biz hiç kimseye hakaret etmedik, yalnızca slogan attık. Bizi bu tip protestoları önlemek ve topluma göz dağı vermek için tutukladılar.”

“GAZETECİYİ ÇEKİM YAPTIĞI İÇİN TUTUKLADILAR”

Tutuklu gençlerden Kazım Kızıl, serbest gazeteci olarak çalıştığını, çok sayıda gösteriye katılarak çekim yaptığını belirterek, “Ben gösterilere aktif olarak katılmadığım ve herhangi bir hakaretde bulunmadığım halde sadece işimi yaptığım için tutuklandım. Hakim bana niye kamera ile çekiyorsun diye sordu. Ancak bu benim işim. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda benzer gösteriye katılarak çekim yaptım. Bu benim mesleğim. Neden tutuklandığımı anlayamıyorum” dedi.

Tutuklu öğrencilerden biri de 15 gün sonra sınavlarının başladığını belirterek, “Bu sınavlara giremezsem okulda bir yıl kaybedeceğim” diye konuştu.

“DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIRLAR”

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de şunları söyledi:

“Eğer Türkiye’de slogan atan, sokağa çıkan tutuklanacaksa sokakta adam kalmaz. Sandıkların başında kalaşnikofla poz veren tutuklanmıyor, slogan atanlar tutuklanıyor. Bu tutuklamalar Recep Tayyip Erdoğan’ın vicdanıdır. Gençlerin slogan attıkları için tutuklanması Türkiye’nin geldiği noktayı göstermek açısından ibret vericidir. Bu gençlerin derhal serbest bırakılması gerekiyor.”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ziyaret öncesi ve sonrasında Cezaevi önünde bekleyen gençlerin aileleriyle de bir araya geldi. Tutuklu gençler ve aileleri duyarlı davranışı nedeniyle İzmir Milletvekili Atila Sertel’e teşekkürlerini ileterek, 1 Mayıs’ta sergilenen bu dayanışma örneğini unutmayacaklarını ifade ettiler. Tutuklu gençler, bu süreçte kendilerine destek veren herkese teşekkürlerini ileterek, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladıklarını ifade ettiler.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 


www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı