• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Kuzey Ege'de Dev Ortaklık

Kuzey Ege'de Dev Ortaklık

Kuzey Ege'de Dev Ortaklık

Ege’nin en kuzeyinde Türk-Yunan ilişkilerinde yeni bir Turizm-Ticaret ortaklığı başlatıldı.

Bergama Ticaret Odası’nın Bergama ve Dikili Belediyesi ile birlikte sürdürdüğü girişimler, Midilli Ticaret Odası ve Midilli Belediyesi’nin de katılımıyla birlikte yeni bir turizm-ticaret ortaklığı doğurdu. Proje kapsamında her salı, Dikili ile Midilli limanları arasında karşılıklı deniz seferleri başlatıldı. Turizm fuarlarında ‘Bir Destinasyon İki Ülke’ sloganı kullanılması kararlaştırıldı.

Proje ile Dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin 13’üncü, İzmir’in ise ilk UNESCO Dünya Mirası Bergama’da bulunan antik kente turistlerin daha kolay ulaşımı sağlanacak. Gelen turistler Bergama ve Dikili’de alışveriş yapabilme olanağı bulabilecekler. Aynı şekilde Türkiye üzerinden gelen turistlerde Midilli ve diğer Yunan Adalarına kolayca ulaşabilecekler.

KARŞILIKLI GÖRÜŞMELER YAPILDI

Bu ortaklığın ilk buluşması ise Türkiye’den giden bir heyetle Midilli’de gerçekleştirildi. Midilli’de ki ilk buluşmaya Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama ve Dikili Belediye Meclis Üyeleri katıldılar. Midilli’de Sappho Meydanı’nda heyet ile birlikte gelen Bergama Belediyesi’nin Kent Orkestrası tarafından mini bir konser verildi. Burada açılan stantta Bergama Tulum Peyniri, sakızlı karanfilli leblebi, kabuklu lokum gibi Bergama’nın yöresel lezzetleri tanıtıldı. Broşürler dağıtıldı.

Daha sonra Adalar Valiliği Genel Sekreteri Georgios Kampouris, Vali Yardımcısı Gomou Protogeraki Kalliopi, Midilli Belediye Başkanı Spiros Galinos, Midilli Ticaret Odası Başkanı Evangalos I.Myrsinias, Lesvos Turizm ve Acenteler Birliği Başkanı Panagiotis Chatzikyriakos ile görüşmeler yapıldı.

YUNANLILAR MEMNUN

Görüşmelerde Midilli Belediye Başkanı Spiros Galinos, bundan sonra iki kıyıda bulunan yerel yönetimlerin gençler başta olmak üzere iki halka yönelik sosyal, kültürel ve sportif projeler hazırlanması gerektiği konusunda teklifte bulundu. Midilli Ticaret Odası Başkanı Evangalos I.Myrsinias ise her iki kıyı arasında ki turların sürdürülebilmesi için gerekli çabayı göstereceklerini söyledi. Valilik Genel Sekreteri Georgios Kampouris ise her iki kıyı arasında eskiden beri var olan dostluk ve kültürel ilişkilerinin bu noktaya gelmesi ve sürdürülmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

TURİZM TİCARET HATTI DESTEKLENECEK

Daha sonra Türkiye heyeti, Lesvos Turizm ve Acenteler Birliği Başkanı Panagiotis Chatzikyriakos aracılığıyla Midilli’de ki turizm acenteleri ile bir toplantı gerçekleşti. Toplantıda deniz seferberlerinin, şehirlerarasında turizm ve ticaret hattının canlanması ve desteklenmesi konusunda ortak karar alındı. Ayrıca Midilli’den bir heyetinde en kısa zamanda Türkiye’ye geleceği bildirildi.

BİR DESTİNASYON İKİ ÜLKE

Görüşmelerin olumlu bir atmosferde geçtiğini ifade eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise; “Bugün burada çok yönlü turizm ortaklığı başlattık. Midilli’de ki dostlarımızda bundan oldukça memnun. Bundan sonra katılacağımız yurtdışı turizm fuarlarında ‘Bir Destinasyon İki Ülke’ sloganını kullanacak. Dolayısıyla Midilli’ye gelen turistler, oradaki tatillerinin birkaç gününü Bergama ve Dikili’de geçirebilecekler.  Türkiye’ye gelen turistlerde Midilli’yi ve Yunan Adalarını çok kolay ziyaret edebilecekler” dedi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.95803.9738
Euro4.88184.9014
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 19° 12°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı