• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                               OKURLARIMIZIN YENİ YILINI KUTLUYORUZ
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Bilek Ağrısına Dikkat

Bilek Ağrısına Dikkat

Bilek Ağrısına Dikkat 

Gelişen teknolojinin hayatımız kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat bilgisayar başında geçirilen zamanın fazla olmasıyla da modern hastalıklar gün yüzüne çıkıyor. Buna birde, günlük hayatın yükü eklenince Karpal Tunel Sendromu kaçınılmaz oluyor. Ciddi bir el hastalığı olan karpal tünel sendromundan basit önlemlerle korunmanın mümkün olduğunu söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Çağatay Öztürk,  hastalığın seyri için önemli uyarılarda ve önerilerde bulundu. 

Gelişen teknolojinin insan yaşamına etkisi olarak karşımıza çıkan modern çağın en yaygın hastalıklarından Karpal Tunel Sendromu, bilgisayar başında çok zaman geçirenlerin yanı sıra poşet taşıyan ve örgü ören insanlarda sıklıkla görülüyor. Ellerde şişme, uyuşma, hissizlik ve yetenek kaybıyla başlayan şikayetler, doğru zamanda doğru müdahale yapılmadığı takdirde kaslarda erime, güçsüzlük hatta felce kadar gidebiliyor.

“Sinir sıkışması kategorisinde en fazla görülen sendrom”

Karpal Tunel Sendromu’nun genellikle orta yaşlarda ortaya çıktığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Çağatay Öztürk, hastalığın sinir sıkışması kategorisinde en fazla görülen ve kasların rahat hareket etmesine engel olan bir sendrom olduğunun altını çizdi. Hastalığın belirtilerinin gece saatlerinde ortaya çıktığını aktaran Öztürk, “Aslına bakarsanız bu sendrom, el parmaklarının hareket ve hissinin sağlanmasında önemli bir rolü bulunan ve median sinir olarak isimlendirilen yapının el bileği hizasında sıkışmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Ve sinir sıkışmaları içinde en sık görülen rahatsızlıktır. Ayrıca özellikle yoğun olarak kadınların uğraştıkları el işi ve ev işi gibi aktiviteler, bu sendromun oluşma nedenlerinin başında yer almaktadır” dedi.

Gün içerisinde birkaç kez yapılan el ve parmak egzersizleriyle hastalığın ilerlememesine yardımcı olunabileceğini aktaran Öztürk, “Bu hastalığın teşhisi için EMG ve KTS teknolojileri kullanarak, hastalığın şiddeti ve oluşma nedeni tespit edilmektedir. Akabinde tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlanır. Tedavinin yanında hastalar, güne başlarken o bölgeyi sıcak suyla duş aldırarak rahatlatabilirler. Ardından da bilekte gece boyunca oluşan sertliği azaltmak için germe egzersizleriyle bilek ve parmaklardaki eklemleri, bağları rahatlatmak gerekir. Tabi bu uygulamaların tamamı doktor tavsiyesiyle yapılmalıdır. Çünkü doktor kontrolünde yapılacak egzersiz hareketleri, insan yaşamını daha sağlıklı bir boyuta getirebilir. 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.81243.8276
Euro4.66464.6833
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 16° 8°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı