• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                               OKURLARIMIZIN YENİ YILINI KUTLUYORUZ
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İzmir Barosu Referandum Günü Görev Başında Olacak

İzmir Barosu Referandum Günü Görev Başında Olacak

İzmir Barosu Referandum Günü Görev Başında Olacak

İzmir Barosu anayasa değişikliği gündeme geldiği günden bu yana sürdürdüğü çalışmalarını 16 Nisan günü gerçekleştirilecek olan referandum günü de devam ettirecek.

Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, sandıklarda yaşanması olası sorunlara müdahale edebilmek amacıyla Baro’nun 16 Nisan günü sabahtan itibaren açık olacağını belirterek, “sorun yaşayan vatandaşlarımız bizi arayarak destek isteyebilirler” dedi. Bir buçuk aydır her Perşembe referandumda görev alacak avukatlara yönelik sandık başı eğitim programları düzenlediklerini ifade eden Özcan, “anayasa değişikliği gündeme geldiği günden bu yana, daha TBMM’de görüşmeler sürerken gerekli uyarılarımızı yaptık. Referandum süreci başladığı andan itibaren ise gerek kitlesel toplantılarla gerekse yerel toplantılara katılarak anayasa değişikliği ile yapılmak istenenleri tüm halkımıza anlatmaya çalıştık. Yayınlar hazırladık. Bu süre zarfında bir yandan da referandum günü görev alacak meslektaşlarımıza yönelik sandık başı eğitim programları düzenledik. 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan ve Anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum esnasında gönüllü müşahitlerin hızlı bir şekilde karşılaştıkları hukuki sorunları iletebilmeleri ve seçim sürecinin hukuki anlamda güvenli şekilde yürümesi için avukat desteğinin sağlanması çok önemlidir.  Bu nedenle sandıklarda yaşanacak olası sıkıntılara karşı 16 Nisan günü İzmir Barosu sabahtan itibaren gelen bütün taleplere yanıt verecek bir şekilde organize olmuştur. İzmir Barosu tarafından kurumsal olarak avukat organizasyonunun yapıldığının ilçe seçim kurulları ve sandık kurulları tarafından biliniyor olması müşahitlerin herhangi bir soruna müdahale ettiklerinde olumsuz sonuç alma ihtimalini ortadan kaldıracaktır. İnanıyor ve görüyorum ki, sağduyu sahibi halkımız anayasa değişikliği ile hedeflenen tek adam rejimine izin vermeyecek ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma yolundan ayrılmayacaktır. Vekillerin yapamadığını o makamın esas sahibi olan halkımız yapacak ve egemenliğine sahip çıkacaktır. Ben bir kez daha halkımızı öncelikle oy kullanmaya sonrasında ise sandıklara sahip çıkmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Referandumda sandıklarda hukuki desteğe ihtiyaç duyan İzmirliler, 16 Nisan günü İzmir Barosu’nun 0 (232) 463 00 14 numaralı telefonuna ulaşabilirler


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 4°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı