• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Sokak hayvanları için “Bir Çözüm Olmalı”

Sokak hayvanları için “Bir Çözüm Olmalı”

Sokak hayvanları için
“Bir Çözüm Olmalı”

 

Konferansın açılışında konuşan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Hüsnü Kayıkçıoğlu, sokak hayvanlarının doğaları gereği çoğaldığını ve bu anlamda insanların sokak hayvanlarına yaklaşırken onların da canlı olduklarının farkında olması gerektiğini belirtti.   İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortalama 150 bin sokak hayvanına baktığını söyleyen Doç. Dr. Kayıkçıoğlu, “Bu rakamın İzmir’de de artmasını umut ediyorum” diye konuştu.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gerçekleştirilen, konferansa konuşmacı olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Doktor Hande Özyoğurtçu Gültekin ve Aykut Elmas katıldı.

“NE YAZIK Kİ SEVGİ VEREMİYORUZ”

İzmir’de bulunan hayvan barınakları ve poliklinikleri hakkında bilgiler veren  Vet. Dr. Gültekin, yardıma muhtaç sokak hayvanlarını işaret ederek “Ne yazık ki ülkemizde trafik kazası sonucu ciddi yaralanmalar yaşayan birçok sokak hayvanı mevcut. Hiç durmaksızın, mesai saati gözetmeksizin acil ekibimiz İzmir’de hizmet veriyor. Buna rağmen çok daha fazla ortopedi operasyonu yapmamız gerekiyor” dedi.

         Pitbull, dogo argentino gibi bazı yasaklı köpek ırklarının hukuki durumundan bahseden   Vet. Dr. Gültekin, “Bu ırklara ilçe belediyeleri tarafından el koyuluyor. Biz onlara bakıyoruz, besliyoruz ama ne yazık ki sevgi veremiyoruz. Bu hayvanlar burada bir nevi ölmeyi bekliyor” diye konuştu.  Kliniklerde yapılan müdahalelerden bahseden Gültekin, fazla doğum yapmış ve kısırlaştırılmamış sokak hayvanlarının da bu kliniklerde kısırlaştırıldığını vurgulayarak; ayda ortalama 250 kedinin kısırlaştırıldığının altını çizdi.

“EN BÜYÜK İYİLİK KISIRLAŞTIRMAK”

Binin üzerinde öğrenciye hayvan sevgisi ve onları korumayı aşılamak için çeşitli eğitim ve seminerler düzenlemesinde rol alan Gültekin, sokak hayvanları için su odaları kurduklarını, onları beslediklerini ve sahiplendirme etkinlikleri yaptıklarını açıkladı. Tüm hayvanların eş zamanlı olarak kısırlaştırılamadığı için sokaktaki hayvan sayısının azaltılamadığının altını çizen Vet. Dr. Gültekin, “Sokak hayvanına yapabileceğiniz en büyük iyilik, onu alıp en yakın veteriner kliniğine götürüp kısırlaştırmak olacaktır” dedi.

Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğrencisi ve aynı zamanda Sosyal Medya Fenomeni Aykut Elmas’ın konferans için hazırladığı videolarla renklendirdiği etkinlik, katılımcılara verilen hediyelerle sona erdi. 
(Ege Ajans)


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.74973.7647
Euro4.69354.7123
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 6°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı