• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Plaketlerini Aldılar

Plaketlerini Aldılar

İzmir Barosu tarafından Avukatlar Haftası dolayısıyla avukatlık görevlerini 60, 50, 40 ve 25 yıldır sürdüren yaklaşık 180 avukat düzenlenen törenle plaketlerini Baro Başkanı Av. Aydın Özcan’ın elinden aldılar. Plaket töreninin ardından yaklaşık 350 avukatın katıldığı geleneksel avukatlar günü balosu düzenlendi. Gecede Baro Başkanı Av. Aydın Özcan gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

MESLEKTAŞLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Plaket töreninde konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, “avukatlık mesleğine bu kadar uzun süre hizmet eden meslektaşlarımızla gurur duyuyoruz. Hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, temel hak ve özgürlüklere, demokrasiye, büyük hizmetleri olan bu meslektaşlarımızla ne kadar öğünsek azdır” diyerek başladığı konuşmasında gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Ülkenin hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, basın özgürlüğü, temel hak ve özgürlükler, ifade ve iletişim özgürlüğü konularında zor günler geçirdiğini ifade eden Av. Aydın Özcan “bu çağda hala torba yasalarla yönetiliyorduk, o yetmedi OHAL ve KHK’ler geldi o da yetmedi şimdi Anayasa’yı değiştirip OHAL rejimini sürekli hale getirmek istiyorlar” dedi.

İzmir Barosu’nun kuvvetler ayrılığının devamı, hukukun üstün kılınması ve yargı bağımsızlığı anlamında büyük mücadeleler verdiğini ifade eden Özcan “bu değerler için adeta savaşıyoruz. Amacımız ülkede hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, demokrasiyi egemen kılmak, gerek askeri, gerekse sivil darbelerden ülkemizi korumak. Amacımız çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak” dedi.

REFERANDUMDA ŞU VEYA BU PARTİNİN DEĞİL, ÜLKENİN GELECEĞİ OYLANACAK

İzmir Barosu’nun yaklaşık sekiz bin avukat ve bine yakın stajyer avukatıyla bu mücadeleyi yürüttüğünü belirten Av. Aydın Özcan “referandumda oylanan şu parti veya bu partinin geleceği değil, ülkenin geleceği, ülkenin anayasal sistemidir” dedi. “Tek dileğimiz var, ülkemiz demokrasiden, kuvvetler ayrılığından uzaklaşmasın, ülkemiz yargı bağımsızlığına kavuşsun” diyen Özcan ülkede yargı bağımsız olsa, hukuk tam işliyor olsa fiili durumun yasalaştırılması için anayasa değişikliğinin konuşulmayacağını ifade etti.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN HUKUKÇULARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

“Çocuklarımızın geleceği için, ülkenin geleceği için, en kıdemsizimizden en kıdemlimize kadar biz hukukçulara büyük görevler düşüyor” diyen Özcan, şu anda sadece baroların ve bazı sivil toplum örgütlerinin konuşabildiğini söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, Cumhuriyetin temel değerlerine, Atatürk’e ve devrimlerine sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Baro Başkanı Özcan, tarihten alınması gereken dersler olduğunu belirterek şunları söyledi: “Tarihi iyi bilmek zorundayız. 1800’lü yılların başından itibaren bizleri Balkanlar’dan, Avrupa’dan atmak için harekete geçenler 1900’lü yılların ilk çeyreğinde hedeflerine ulaştılar. Sonrasında Anadolu’yu işgal ettiler ve bu millete Sevr’i dayatmak istediler. Ama Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki atalarımız o Sevr’i yırtıp attı. 15 Temmuz darbe girişimi bize göstermiştir ki, 97 yıl sonra dahi iç ve dış düşmanlarımızın Sevr’i tekrar bu millete dayatmak istiyorlar. Biz bu dayatmalara asla izin vermeyeceğiz. Ve bu anlamda biz hukukçulara büyük görevler düşüyor. Ülkemizin tekrar Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedeflere ulaşabilmesi için, ilimden yana, bilimden yana, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için büyük mücadeleler vermek zorundayız ve vereceğiz. Bu uğurda hiçbir kimseden hiçbir güçten asla korkmuyoruz korkmayacağız. Başarıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz."


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 


www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı