• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İlk Ziyaret EGİAD'a

İlk Ziyaret EGİAD'a

İlk Ziyaret EGİAD'a

Türkiye’ye atanmak üzere ülkelerinde eğitim süreçleri devam eden Amerikalı Diplomatlar, atama öncesindeki ilk Türkiye ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Ayaklarının tozuyla EGİAD’a bir ziyarette bulunan heyet, işadamlarıyla hem dil ve kültürel hem de ekonomik veriler üzerine sohbet ettiler. Ankara ve İstanbul’da görev alacak olan Amerikalı Diplomatlar,  yaz aylarında göreve başlayacakları Türkiye’yi şimdiden sevdiklerini dile getirdiler.

EGİAD - Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Aydın Buğra İlter, Yönetim Kurulu Üyeleri Barış Kaşka, Emre Tüjümet ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Cem Demirci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, ABD’li heyetten İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı, Robert K Helm, Amber Michel Baskette, Dennis Marko Cimbaljevich, Micheal R Kidwell, Leana M Lopez, Sharon R Rose, Matthew B Stannard, Kim H Vo, Maureen P Vahey katıldı. Heyete, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Ürdün Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Malta Fahri Konsolosu Ahmet Çalık, Brezilya Fahri Konsolosu Ali Tamer Bozoklar, Kolombia Fahri Konsolosu Eliya Alharal, Belarus Fahri Konsolosu Reha Yorgancıoğlu, Macaristan Fahri Konsolosu Christopher Dologh, Şili Fahri Konsolosu Martin Sanford, Fas Krallığı Fahri Konsolosu Fatih Çakmakoğlu, Litvanya Fahri Konsolosu Mustafa Ahmet Özsoy, Malezya Fahri Konsolosu Hüsamettin Şınlak eşlik etti.

Görüşmede açılış konuşmasını gerçekleştiren EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, sivil toplum örgütü olarak EGİAD’ın misyonu,  vizyonu ve projelerinden söz etti. Türkiye’nin Dünya’ya açılan en önemli penceresinin İzmir olduğunun altını çizen EGİAD Başkanı İlter, “Bulunduğumuz kent, medeniyet katsayısı çok yüksek bir kent. Gelir ve eğitim seviyesi ile sosyal barışın da çok daha fazla hissedildiği bir kent. 3 Serbest Bölgesi, 6 Organize Sanayi Bölgesi, 9 Üniversitesi ile iş hayatına çok geniş bir portföy sunmakta. Türkiye’nin başka sanayi kentleri doymuşluk seviyesine ulaştığı için, bu noktada İzmir gelecek 20 yılda çok daha büyük bir noktaya ulaşacak. İzmir’de iş yapıp, İzmir’e katkı koyan EGİAD üyeleri olarak Dış İlişkilere çok önem vermekteyiz. O yüzden sizlerle tanışmaktan mutluluk duyduk” dedi.

ABD İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsarı ise, iki ülke arasındaki ilişkilerin her zamankinden daha çok canlı tutulması gerektiğine dikkat çekti. EGİAD’ın gerek ekonomik gücünün gerekse STK olarak etkisinin büyük olduğunu hatırlatan Balsarı, “İzmir, Türkiye'nin en önemli modern şehirlerinden biri. Ayrıca sanayisi ve ticaretiyle de oldukça güçlü. Bu anlamda Ege ve İzmir'in en önemli iş örgütlerinden biriyle bir araya gelerek, ilişkileri daha da pekiştirmek istedik. EGİAD üyeleri, ABD ile iş ilişkileri güçlü, modern bir sivil toplum kuruluşu. Bu anlamda ülkemizde görev yapacak olan yeni diplomatlarımızın ilk Türkiye ziyaretinde İzmir’e ve bu bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşu EGİAD’a gelmek istedik" şeklinde konuştu.

Dünya Konsoloslar Birliği başkanı Ömer Kaplan ise, 8 bin yıllık geçmişiyle İzmir’in birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, “Bu şehir bizim için de Dünya için de çok önemli bir kent. Kendine has yapısıyla da demokrasinin beşiği olarak yer almakta. EGİAD bu kentin dış ilişkilere çok önem veren bir sivil toplum kuruluşu. 14. Dönem başlayalı daha birkaç ay oldu. Başkanımız yeni. Ancak biz iki kere bir araya gelmeyi başardık bile. EGİAD hem yüzde yüz sivil bir sivil toplum örgütü olması sebebiyle hem de ekonomik gücüyle bizim için önemli bir kazanımdır” dedi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.95803.9738
Euro4.88184.9014
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 19° 12°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı