• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

‘Sesin İzi’ Buca’da yükseldi

Sesin İzi’ Buca’da yükseldi

Buca Kasaplar Meydanı’nın ardından modern bir meydana daha kavuştu.Buca Belediyesi’nin Buca Koop Mahallesi’nde modern bir görünüme kavuşturduğu meydan ve dünyada benzeri olmayan ‘Sesin İzi’ Anıtı muhteşem bir törenle açıldı. 

Buca Belediyesi, ilçe meydanlarına yönelik modernizasyon ve estetik dokunuş çalışmaları kapsamında Buca Koop Meydanı’nı baştan yarattı. 2 bin metrekaresi meydan olmak üzere yan yollarıyla birlikte 16 bin 500 metrekareyi kapsayan alanı düzenleyerek, kente eşsiz bir anıt kazandıran Buca Belediyesi, Buca Koop Meydanı ile ‘Sesin İzi’ Anıtı’nı görkemli bir törenle açtı. Törene Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP İl ve ilçe yöneticileri, Buca Müftüsü Muharrem Gül, Buca Cemevi Dedesi Hüseyin Akçay ve Buca Protestan Kilisesi Pastörü Ertan Çevik , Buca Koop Mahallesi muhtarı Hakan Dönertaş ve yüzlerce Bucalı katıldı.

Alana kurduğu düzenekle 1900 Bucalı’nın toprak testilere vurarak çıkardığı sesleri kaydedip, sesleri figürlere dönüştüren Heykeltraş Ekin Erman, açılış töreninde yaptığı konuşmada kaidesi ile 17 metreye ulaşan ve dünyada eşi benzeri olmayan “Sesin İzi” Anıtı’nı çocuklara armağan etti. Buca Koop Mahalle Muhtarı Hakan Dönertaş ise konuşmasında mahallesinin Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte hizmetle tanıştığını vurgulayarak, teşekkür etti.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’da açılış töreninde yaptığı konuşmada Bucalıları meydanlarıyla kavuşturmak için seferberlik ilan ettiklerini, Buca Koop Meydanı’nın da bu çaba ve çalışmanın ilk ürünlerinden olduğunu söyledi. 16 bin 500 metrekarelik alanda yaptıkları düzenlemelerle Buca Koop’u estetik ve modern bir meydana kavuşturduklarını ifade eden Başkan Piriştina, 2 bin’e yakın Bucalının ses izinden oluşan “Sesin İzi” Anıtı’nın da barışın ve dostluğun simgeleştiği bir eser olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Buca Koop Meydanı’na ihtişam katan Atatürk Heykeli ve “Sesin İzi” Anıtı, Buca’nın zengin kültürel mozağinin kardeşlik eksenindeki yapısını temsilen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca Müftüsü Muharrem Gül, Buca Cemevi Dedesi Hüseyin Akçay ve Buca Protestan Kilisesi Pastörü Ertan Çevik birlikte açtı.

Oturma alanları, engelli geçişine uygun kaldırımları, yaya yolları, Atatürk Anıtı ve 17 metrelik Sesin İzi Anıtı ile Buca Koop Meydanı Bucalıların büyük beğenisini kazandı.

Dünyada eşi benzeri olmayan Sesin İzi Anıtının oluşumunda ses veren 1900 Bucalı’nın ismi de anıtın kaidesine tek tek yazıldı. 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı