• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Karşıyaka'dan Atatürk'e en anlamlı hediye

Karşıyaka'dan Atatürk'e en anlamlı hediye

Ata'nın çiçekleri Zübeyde Anne'nin mezarından geldi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde anlamlı bir etkinliğe imza atan Karşıyaka Belediyesi, Zübeyde Anne'nin mezarında yetişen kasımpatı çiçeklerini -binlerce Cumhuriyet sevdalısıyla birlikte- Anıtkabir'e getirdi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar "Ata’mıza, en kıymetlisinden, annesinden demet demet çiçekler getirdik. Rahat uyu Atam, emanet ettiğin değerlere sonsuza kadar sahip çıkacağız" dedi.

40 OTOBÜS KALDIRILDI

Ulu Önder Atatürk’ün en değerli emaneti Zübeyde Hanım’ın kabrinin bulunduğu Karşıyaka, 10 Kasım’da annesinden oğluna çiçekler götürdü! Bu anlamlı tören için Karşıyaka'dan yaklaşık 40 otobüs kaldırıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Belediye Meclisi üyeleri, muhtarlar, dernekler, sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, KARGEM öğrencileri ve binlerce Karşıyakalıdan oluşan heyet Ankara'ya akın etti. Anıtkabir'deki törene CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Erdal Aksünger ve CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya da katıldı.

“ANAMIZDAN ATAMIZA HEM KASIMPATI HEM NUTUK”

Karşıyakalıları Ankara'da, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Çankayalı vatandaşlar karanfil ile karşıladı. Anıtkabir'de Aslanlı Yol girişinde başlayan törene katılan Atatürk sevdalıları, “Anamızdan Atamıza Çiçeklerle” yazılı pankartlar taşıdı. Binlerce kişi, bir ellerinde Nutuk okuyarak, bir ellerinde de kasımpatıları tutarak Ata’nın huzuruna yürüdü. Atatürk'ün en kıymetli emaneti olan annesi Zübeyde Hanım'ın kabrinde yetiştirilen kasımpatıların mozoleye konması sırasında da duygusal anlar yaşandı. Gözyaşlarını tutamayan Atatürk sevdalıları; Ulu Öndere, Cumhuriyete ve Ata'nın emanetlerine sonsuza kadar bağlı kalacaklarını haykırdı. Yaklaşık bir saat süren törenin ardından Anıtkabir'i ve müzeleri gezen Karşıyakalılar, sonrasında tekrar İzmir'e döndü. Çankaya Belediyesi de Anıtkabir'in bahçesine ektiği çiçekleri, Anneler Günü'nde Karşıyaka'ya getirecek.

“EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Her yıl olduğu gibi, bu yıl 10 Kasım’da da sonsuz özlem ve bağlılıkla, Atamızın huzuruna geldik. Bu kez, annesi Zübeyde Hanım’ın Karşıyaka’daki kabrinde büyüttüğümüz, gözümüz gibi baktığımız kasımpatıları da Atamıza getirdik. Binlerce Karşıyakalı ile hep birlikte Aslanlı Yol’dan geçerek, çiçeklerimizi Atatürk’ün mozolesine sunduk. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi, saygı ve minnetle anıyor; bize emanet ettiği Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz” dedi.

ATA’NIN ÇİÇEKLERİ DE ANNESİNE GELECEK

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise “Bugün Anıtkabir’de çok anlamlı bir törene ev sahipliği yaptık. Karşıyaka Belediyesi’nin annesinden getirdiği çiçekleri, Atamıza armağan ettik. Biz de Anıtkabir’e ektiğimiz çiçekleri, Anneler Günü’nde Karşıyaka’daki Zübeyde Hanım Anıt Kabri’ne götüreceğiz” dedi.

Öte Yandan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı;

“Büyük Önderimiz,

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Karşıyakalılar olarak huzurunuzdayız.

Kalbimizdeki sonsuzlukta ölümsüzlüğe ulaştığınız 10 Kasım’ın 78. yıldönümünde, sizi her zamankinden çok anıyor ve arıyoruz. Ülkemizin bugün yaşadığı sorunlardan kurtulup, çağdaş, demokratik ve laik bir Cumhuriyet olarak varlığını sürdürmesinin, çizdiğiniz yolda ve gösterdiğiniz hedeflere yürümekle mümkün olacağını çok iyi biliyoruz. Bu duygularla, size bu yıl Karşıyaka’ya emanet ettiğiniz anneniz Zübeyde Hanım’ın mezarında, Karşıyakalılar tarafından yetiştirilmiş çiçekleri getirdik.

Bu çiçekler, Karşıyaka’nın size ve büyük hatıranıza saygımızın ve Türkiye Cumhuriyeti ile değerlerine bağlılığımızın ifadesidir.

Bu duruşunu koruyan, her fırsatta göstermekten çekinmeyecek olan Karşıyaka ve hemşerilerim adına, huzurunuzda saygı, sevgi ve minnetle eğiliyorum.”


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı