• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, terör hakkında yazılı basına son bir ayda 37 binden fazla haber yansıdığı belirlendi.

Terör ve Şehit Haberleri Gündemden Düşmüyor 

Türkiye’de Mayıs ayında gündem yine terör ve şehit haberleri olurken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, terör hakkında yazılı basına son bir ayda 37 binden fazla haber yansıdığı belirlendi. Terör haberleri içinde özellikle bombalı saldırılarla gündeme gelen PKK terörü, 13 binden fazla haberle gündeme gelirken, Kilis’e atılan roketler ve canlı bombalarla gündemde olan DAEŞ-IŞİD terörü ile ilgili de basında 6 bine yakın haber çıktığı tespit edildi. Geçtiğimiz ay hemen hemen her gün verilen şehit haberleri gündemden düşmezken, saldırı ve operasyonlarda hayatlarını kaybeden şehitlerimiz hakkında ise yazılı basında 26 bine yakın haber çıktığı saptandı.

Interpress‘in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, Mayıs ayında en fazla konuşulan konulardan biri de başkanlık sistemi olurken, başkanlık sistemi tartışmalarının gündeme 13 bine yakın haberle  geldiği belirlendi. Geçen ay gündemin öne çıkan bir diğer gelişmesi milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda yaşandı. Mecliste yapılan oylama sonucu dokunulmazlıkların kaldırılmasına karar verilirken, yaşanan tüm bu gelişmelerin basına 6 binden fazla haberle yansıdığı tespit edildi. Avrupa Birliği ile Türkiye arasında vize serbestisi konusu karşılıklı açıklamalar ile çıkmaza girerken, vize tartışmaları yazılı basında 3 bini aşkın haberle gündeme geldi.

Geride bıraktığımız ay içerisinde yazılı basında Türkiye gündemine yansıyan diğer gelişmelerin ise MHP’de yaşanan kurultay tartışmaları, yeni anayasa yapılması, alınan kongre kararı sonrası başbakanlığa seçilen Binali Yıldırım’ın kurduğu 65. Hükümet ve sonrasında yaşanan gelişmeler, İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi ile Can Dündar’a yapılan silahlı saldırı haberleri olduğu belirlendi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.93305.9567
Euro6.54256.5687
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı