• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İsmi Yurdun Çalışma Odasına Verildi

Derin Erpulat’ın İsmi İzmir Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşatılacak

Genç yaşta geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata gözlerini yuman Derin Erpulat için İzmir Balçova’da bulunan İzmir Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda bir anma töreni düzenlenerek yurttaki çalışma odasına “Derin Erpulat” adı verildi.

Geçtiğimiz yaz geçirdiği kalp krizi sonucunda 27 yaşında hayata gözlerini yuman Derin Erpulat, Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi tarafından, Türk Eğitim Vakfı Cumhuriyet Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen bir törenle anıldı. Törende bir çok öğrencinin eğitim hayatına ışık tutan Derin Erpulat’ın adını yaşatmak için yurtta bulunan çalışma odasına ismi verildi.

Anma törenine Derin’in ailesi ve yakın arkadaşları katıldı. Törende konuşma yapan Türk Eğitim Vakfı İzmir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Soybayraktar, “Adı gibi Derin, nitelikli Cumhuriyet kızlarına ışık olacak, çağdaş eğitimli kızlarımızın kendisi gibi Derin gençler olarak yetişmesine vesile olacak. Huzur içinde uyu güzel kız” dedi

Cenaze bağışları burs fonuna dönüştürülen Derin Erpulat’ın vefatının ardından yakın arkadaşları Denizcan Gümüş ve Caki Simrioğlu ile İzmir Amerikan Koleji öğrencisi Arda Kayra, İstanbul Maratonu’nda Türk Eğitim Vakfı için koşmuş ve yüksek oranda bağış toplamıştı. Tüm bu bağışlarla oluşturulan burs fonu, birçok öğrenciye eğitim desteğine dönüştü.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı