• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Piri Reis’te yıldız geçidi

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları ilk dönemi yıldız geçidi ile tamamladı. Ezo Sunal, Aydok ve Evrim Ateşler’in konuk olduğu geleneksel “PiriSanatGünleri”nde öğrenciler sanat ve eğlence dolu üç gün geçirdi.

Çocukları küçük yaşlarda sanat ve sporun çeşitli dallarıyla tanıştırmayı amaçlayan “PiriSanat Günleri” yarıyıl tatili öncesi Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencilerine moral verdi.

Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla bu yıl 6.kez düzenlenen etkinliklerde ana sınıfından 8.sınıfa kadar öğrenciler gün boyu ebrudan karikatür ve seramik yapımına, Fransızca atölyelerden üç boyutlu film çekimine, fotoğrafçılıktan moda tasarımına, müzik atölyelerinden enstrüman tanıtımınakadar çeşitli sanat dallarını deneme fırsatı buldu.

Hem gösteri hem sohbet

Üç gün süren PiriSanat Günleri'nin en önemli konukları Türk sinemasının unutulmaz sanatçısı Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal, İzmir’in tanınmış sanatçılarından Aydok Moralıoğlu ve Rembetiko müziğinin önemli ismi Evrim Ateşler oldu.

Öğrencilik yıllarında Frankofon eğitim alan Ezo Sunal gösteri öncesinde ilkokul öğrencileri ile Fransızca sohbet ederek Fransızca şarkılar söyledi.

Ortaokul öğrencilerine unutulmaz bir konser veren Aydok Moralıoğlu konser sonrasında öğrencilerle sohbet ederek sanata nasıl başladığını anlattı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kendi geliştirdiği “Ena” adlı sazı tanıtan Evrim Ateşler ise Ena adlı sazı ile öğrencilere Rembetiko müziğinin unutulmaz eserlerinden örnekler verdi.

Gündelik hayatı sanatla birleştirdik

İlk dönemin son haftasını ayırdıkları “PiriSanatGünleri”nin bir Piri Reis geleneği haline geldiğini anlatan Güzelbahçe Özel Piri Reis Okulları Okul Aile Birliği Başkanı Marie Korkmaz amaçlarının çocukların gündelik hayatı ile sanatı birleştirmek olduğunu söyledi. Korkmaz, “Çocuklarımızın sanatı özümsemesini istiyoruz. Bunu yaparken de denesinler en çok ilgilerini çekeni seçsinler istedik. PiriSanat Günleri böyle doğdu ve gelenekselleşti. Çocuklar hem derslerin yanında sanat dolu üç gün geçirdi hem de bolca eğlenerek birinci dönemin stresini attı” dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı