• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Tarladan Sofraya Üretici Pazarı

Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi işbirliğiyle gelenekselleşen Üretici Pazarı’ndaBuca’nın köyleri başta olmak üzere İzmir’in dört bir yanından gelen üreticiler, organik ürünlerini Bucalılarla buluşturdu. Yoğun ilgi gösterilen etkinlikten üretici de tüketici de mutlu ayrıldı.

Kırsal bölgeleri başta olmak üzere tarımsal üretimi ve yerel kalkınmayı planlayarak çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, İzmir’in dört bir yanından üreticileri halkla buluşturdu.

Yerli Malı Haftası ve Dünya Kooperatifçilik Günü kapsamında Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi işbirliğiyle bu yıl 5’inci kez organize edilen Üretici Pazarı, belediye hizmet binası önünde gerçekleştirildi.

HEM ÜRETİCİ HEM TÜKETİCİ KAZANACAK
Etkinliğin açılış konuşmasında sözlerine Türkiye’deki tarım alanlarındaki azalmaya dikkat çekerek başlayan Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar,  “Geçmişte tarım ülkesi olan Türkiye’de artık temel gıdaları da ithal eder duruma geldik. Oysa son derece verimli toprakların üzerindeyiz. Tarım politikalarımız nedeniyle çiftçimiz toprağını ekemez, dikemez, öğütemez noktaya getirilmiştir. Bunları aşabiliriz. Üretici pazarlarıyla birlikte hem çiftçilerimizin üretimini değerlendirmek, hem de tüketicilerin aracı olmaksızın ürünlere ulaşımını sağlayabiliriz” diye konuştu.

BU ŞEHRİN EMEĞİ BU TOPRAKLARIN BEREKETİ
Her yılsonunda gelenekselleşen etkinliğe bu yıl da Bucalılar yoğun ilgi gösterdi. Buca’nın köyleri Doğancılar, Kaynaklar, Belenbaşı, Karacaağaç, Kırıklar, başta olmak üzere İzmir’in ilçelerinden çok sayıda kooperatif ve üretici ürünlerini doğrudan halka sunma fırsatı buldu.  

Stantlarda el emeği tasarım ürünlerden köy tavuğuna, reçelden salçaya, şevketi bostandan bal ve pekmeze, bakliyattan Ege lezzetlerine kadar bu toprakların emeğiyle üretilen organik ürünler vatandaşın görücüsüne çıktı.  Gün boyu alışverişin sürdüğü etkinlikten üreticiler de tüketiciler de mutlu olarak ayrıldı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Hava Durumu
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı