• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

EGİAD'dan Sanata Tam Destek

EGİAD Flarmoni Orkestrası geliyor

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD)’de seçim heyecanında sona yaklaşılırken EGİAD30 Çalışma Grubu adına başkan adayı olan Mustafa Aslan, EGİAD'ın sanata ve sanatçıya verdiği desteği bir adım ileri taşıyarak EGİAD Flarmoni Orkestrası kuracaklarını açıkladı.

Yaklaşık yediyüz üyeye ulaşan EGİAD’ı dinamik, şeffaf bir yönetim anlayışıyla geleceğe emin adımlarla taşımayı hedefleyen EGİAD30 Çalışma Grubu lideri Mustafa Aslan, siyasetten ve ideolojilerden uzak ekonomik ve toplumsal konularda içerik geliştireceklerini söyledi. Eğitim ve sanatın gelişmiş bir toplum için vazgeçilmez unsurlar olduğunu ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten öğrendiklerini vurgulayan Mustafa Aslan, “Uzun yıllar boyunca farklı girişimlerle kültür ve sanatı destekledik ve bugün çok daha kurumsal bir çerçevede bu çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız. Belki trio olarak başlayacak, sonra quartet olabilecek ve ilerleyen dönemlerde EGİAD Flarmoni Orkestrası haline gelecek bir başlangıç yeni dönem hedeflerimizden biridir. EGİAD ailemizin bir üyesi olan Olten Flarmoni bu doğrultuda güzel bir örnek olarak bize yol göstermektedir. Klasik müzik, bir bireysel gelişim aracı olmasının yanında toplumsal gelişmişlik göstergesi ve kültürleri birbiriyle kaynaştırma gücüne sahip bir sanat dalıdır. EGİAD Flarmoni, şehrimize bu sanatı sunarak çağdaş Türkiye'nin oluşumuna katkıda bulunma kararlılığıyla çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

EGİAD'ın yeni dönemde de etkin bir iş insanları derneği olarak çalışmalarına devam edeceğini hatırlatan Mustafa Aslan, “Bildiğiniz üzere artık bir çok özel girişim sanata katkı koyabilmek adına flarmoni orkestrası oluşturmakta. Özel girişimle oluşmuş flarmoni orkestrasının başlangıç hikayesi gibi EGİAD Oda Orkestrası ya da quartet olabilir. Bizim de açıkçası bu dönem yapmak istediğimiz bu. İki, üç belki dört dönem sonra flarmoni orkestrası hedefi olan ve oraya doğru evrilecek bir girişimimiz olacak. Sosyal Kültürel Etkinlik Merkezimiz’de veya diğer yerlerde performans gösterecek olan bu orkestramızda EGİAD için sanata katkı koymak adına öncü bir girişim olacak” diye konuştu.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 38° 26°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı