• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Yeni yıla Tango yaparak girdiler

Vals ve Tango Korosu'ndan Yeni Yıl Konseri

Ege Kültür Derneği, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Serap Akdeniz şefliğinde Vals ve Tango Korosu’nun konseri ile yeni yıl konseri düzenledi. Koro geçen yıl da Kültür Sanat Atölyesi'nde yeni yıl konseri vermişti.

Yeni yıl konseri için hazırlanan ve farklı meslekten üyeleri olan Vals ve Tango Korosu, her çarşamba 18.00-19.30 saatleri arasında yaptığı çalışmaları konserde sergilerken konseri izleyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ege Kültür Derneği Başkanı Prof. Dr. Erhan Eser, 2016 yılında kurulan derneğin amacı hakkında şunları söyledi;
"Derneğimiz, Anadolu kültürünün geçmişi ve diğer kültür ve medeniyetlerle olan ilişkisini araştırmak, ortaya koymak ve geliştirmek; halk kültürü ve sanat konusunda araştırmalar yapmak ve bu değerlere sahip çıkılmasını sağlamak, başta üyeler olmak üzere toplumun edebi, musiki, sosyal ve kültürel kabiliyetlerini geliştirmek, bu konularda faaliyet gösteren kişi ve kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak veya desteklemek amacı ile 2016 yılında kurulmuştur."

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ
Yaklaşık 100 üyesi olan dernek faaliyetlerini Bayraklı'da bulunan Kültür Sanat Atölyesi'nde,  rutin olarak halk dansları ve modern dans çalışmaları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Vals ve Tango şarkılarından oluşan koro çalışmaları, kültür sanat üzerine söyleşiler, doğa ve kültür gezileri, sinema tartışmaları ile ozan ile bestekarları anma geceleri düzenlemektedir.

Ayrıca gerek yurt dışından gelen sanatçılarla gerekse yurtdışına giderek diğer kültürlerle özellikle halk dansları alanında işbirliği faaliyetleri sürdürmektedir. Uluslararası alanda işbirlikler, ağırlıklı olarak Balkan komşularımız olan, Yunanistan ve Bulgaristan ile gerçekleştirilmektedir
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 38° 26°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı