• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Konak'tan Bornova'ya Geldiler

Seher Öğretmen’den Bornova Belediyesi’ne teşekkür

Bornova Belediyesi Popüler Bilim Kulübü 2018-2019 Güz Dönemi çalışmalarına katılan öğrenciler, katılım belgelerini düzenlenen törenle aldı. 50 öğrencisini Konak’tan eğitimlere getiren Güzelyalı Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Seher Küçükpolat, Bornova Belediyesi’ne hayata geçirdiği eğitime yönelik projeleri için teşekkür etti.

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde, 27 Ekim 2018 – 22 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Popüler Bilim Kulübü çalışmalarına katılan öğrenciler, katılım belgelerini törenle aldı. 198 öğrenci ile birlikte etkinliklere çeşitli kentlerdeki üniversitelerden gelerek gönüllü olarak destek veren 25 üniversiteli gencin katılım belgelerini, Bornova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Akkaya, Bornova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gülçin Gönençer ve Güzelyalı Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Seher Küçükpolat verdi.

50 öğrencisinin Popüler Bilim Kulübü çalışmalarına katılmasını sağlayan Küçükpolat, Bornova Belediyesi’ne hayata geçirdiği eğitime yönelik projeleri için teşekkür etti.

Alanında uzman öğretmenler

6., 7.  ve 8. Sınıf öğrencilere, yaklaşık iki ay süren bilim kulüplerinde atölye çalışmaları, deneyler, sunumlar, belgesel gösterimleri ve modellemeleri içeren alternatif bir bilim eğitimi verildi. Sekiz hafta boyunca, öğrenciler tercihleri doğrultusunda yerleştirdikleri bilim kulüplerinde, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri, ikişer saat olacak şekilde etkinliklere katıldı. 16 kişilik atölye ve laboratuvarlarda gerçekleşen program çerçevesinde alanında uzman eğitmenler tarafından; Astronomi, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Robot Bilim alanlarında temel bilim etkinlikleri düzenlendi.

Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri ile katılımcıların bilimin doğasını anlamaları ve özgür düşünebilen, sorgulayan, yaratıcı birer bilim meraklısına dönüşmeleri hedefleniyor. Etkinliklere gönüllü olarak yer alan üniversite öğrencileri de deneyimlerini ve güncel bilimsel bilgilerini etkinlikler aracılığı ile aktarma şansı buluyor.

 Sertifikalarını aldılarPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı