• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

"İzmir'e Kuru İltifat Yetmez"

Kocaoğlu; "İzmirlilik Ruhunu Damarınızda Yaşayacaksınız"


İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli ile yeni yıl kutlamasında bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, geceye damga vuran bir konuşma yaptı: “İzmirlinin ruhunu, değerlerini, kırmızı çizgilerini, Atatürk ve vatan sevgisini kimse görmezden gelemez. Bütün bunları lafta bırakmayıp bedeninizde, ruhunuzda hissetmeniz lazım. İzmirlilere kuru iltifatlarla değil, İzmirlilik ruhunu damarlarınızda taşıyarak geleceksiniz.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları “2019’a merhaba" gecesinde bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan buluşmada bir o kadar da duygusal anlar yaşandı. Hep bir ağızdan şarkıların söylendiği geceye Başkan Aziz Kocaoğlu da katıldı. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte hatıra fotoğrafları çektiren Büyükşehir Belediye Başkanı, onlarla yılbaşı pastası kesti.
Çalışanlarına hitaben bir konuşma da yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Biz hep doğrunun, hep iyinin, güzelin, namuslunun yanında olduk. Hiç bir engele, hiç bir gürültüye pabuç bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Herkesin dayandığı bir güç vardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve çalışanları olarak bizim dayanağımız da 4 milyon 350 bin İzmirli hemşerimiz oldu. Gücümüzü İzmirlilerden aldık” dedi.

Namusla, şerefle, haysiyetle
27 bin kişilik Büyükşehir Ailesi’nin İZSU, ESHOT ve şirketleriyle birlikte İzmirlilere kesintisiz hizmet verdiğini ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Hep yatırım peşinde, hep İzmirlilerin yaşam kalitesini, konforunu artırmak için canla başla çalıştık. Büyük hata yapmadık. Ben yaptım oldu değil, aklın ve bilimin ışığında; üniversitelerden, bilim insanlarından, konunun uzmanlarından yararlanarak, teorik ve pratiği birleştirerek kentimize hizmet etmeye çalıştık. Bu görev benim için 71 yıllık yaşamımdaki en büyük onurdur, şereftir, haysiyettir” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tek bir hedefimiz ve düşüncemiz var; hemşerilerimize hizmet etmek ve onların yaşam kalitesini artırmak. İzmir olarak Türkiye Cumhuriyeti belediyeciliğine ayrı bir anlam, ayrı bir görev, ayrı bir vizyon, ayrı bir misyon yükledik. Belediye hizmetlerinin yanında kendimizi refah düzeyinin yükselmesinden, kentimizi kalkındırmaktan, işsizlerin iş bulmasından, katma değeri yüksek ve sağlıklı ürünler yetiştirmekten ve ülkenin kalkınmasına kaldıraç olmaktan sorumlu tuttuk. Nasıl yoğurt yediğimizi, bütün baskılara, zorluklara rağmen neleri başarabildiğimizi  cümle alem gördü. Ülkeye ve kente namusunla, şerefinle, haysiyetinle nasıl iş yapılacağını, hizmet edileceğini yedi düvele gösterdik. İzmir Belediyesi dimdik ayakta kaldı. Bundan sonra bayrağı, aynı felsefeyi benimsemiş ve kente, insanlara aynı nazardan bakacak bir dava arkadaşımıza, yoldaşımıza bırakacağız. Biz 15 yıl çalıştığımız gibi iktidarla, makamla, koltukla vedalaşmasını da biliriz.” 

Artık şerbetliyiz
İzmir’de hep birlikte yaşayıp, İzmir için birlik olacaklarının altını önemle çizen Büyükşehir Belediye Başkanı, “İzmirlinin ruhunu, değerlerini, kırmızı çizgilerini, Atatürk ve vatan sevgisini kimse görmezden gelemez. Bütün bunları lafta bırakmayıp bedeninizde, ruhunuzda hissetmeniz lazım. İzmirlilere kuru iltifatlarla değil, İzmirlilik ruhunu damarlarınızda taşıyarak geleceksiniz. Biz birbirimize inanarak, güvenerek bugünlere geldik. Ne yapacağımızı, nerede duracağımızı, mücadeleyi nerede vereceğimizi iyi öğrendik. Ne sınavlardan geçtik. Artık her şeye şerbetliyiz” şeklinde konuştu. 
Başkan Kocaoğlu, kendisine 15 sene başkanlık görevini veren İzmirlilere de şükranlarını sunarak, “Önlerinde saygıyla eğiliyorum” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 38° 26°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı