• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Kuşaklar Panelde

EÜ'de X, Y, Z Kuşakları Paneli

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde “ Üniversitede ve İş Yaşamında X, Y ve Z Kuşakları” paneli gerçekleştirildi. Programa akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) tarafından düzenlenen panel; Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve EGESEM Müdür Vekili Doç. Dr. Arife Karadağ’ın açılış konuşmaları ile başladı.

Programın açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan; X, Y ve Z olarak sembolleştirilen üç ayrı kuşağın kendine göre yetişme tarzı, eğitim düzeyi ve beklentilerinin olduğunu, ortaya çıkan bu farklılıkların iş yaşamındaki yansımalarının iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

EGESEM Müdür Vekili Doç. Dr. Arife Karadağ ise toplumsal kalkınmanın temel dinamiğinin gençler olduğuna değinerek bu kadar geniş bir yelpazede, birbirinden farklı özelliklere, deneyimlere ve birikimlere sahip bu gençlerin nasıl tanımlanacağı, nasıl daha verimli değerlendirileceği ve ülke kalkınmasında nasıl temel itici güç haline getirileceği konusunun giderek daha fazla önem kazandığını dile getirdi.  Farklı deneyimleri, bakış açıları, yaşama ve çalışma biçimleri birbirinden farklı bu kuşakları doğru okuyabilmek, anlayabilmek ve en önemlisi doğru değerlendirmek adına yapılacak her çalışmanın son derece değerli olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Karadağ, “EGESEM’in düzenlediği ‘Üniversite ve İş Yaşamında X, Y ve Z Kuşakları’ konulu bu panelin iyi bir deneyim olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Panel kapsamında moderatörlüğünü Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan’ın yaptığı   “Lisans Eğitimi ve İş Yaşamında X,Y ve Z Kuşakları” oturumunda EÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Makbule Başbay “Eğitimde Alternatif Yaklaşımlar”, EÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Yüncü “Yeni Kuşakları Anlamak” ve EÜ Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Uzman Psikolog Eda Keser Açıkbaş “X,Y ve Z Kuşaklarının Gelişim Serüveni” konulu sunumları yaptı.

Panelin ikinci bölümünde ise Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan’ın moderatörlüğünü yaptığı “Lisansüstü Eğitim ve İş Yaşamında X,Y ve Z Kuşakları” oturumu gerçekleştirildi. Oturumda EÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fırat Samsar “Yükseköğretimde Öğretim Teknolojileri” EÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Tonbul “Lisansüstü Eğitimde Değişimler” ve Polisac Yönetim Kurulu Üyesi Eğitim Yöneticisi ve Psikolojik Danışman Hakan Susuz “Yeni Kuşaklar Yeni İnsan Yönetimi” başlıklı konuşmaları yaptı.

Program “Eğitim, İletişim ve Paylaşım” konularında yapılan tartışma ile sona erdi.
(Ege Ajans)Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı